Кожному з нас хотілося б уникнути болів в попереку, цього неприємного симптому, який з’являється в результаті подразнення або дегенеративних процесів у структурах нижній частині хребта.

Досить часто причину появи болю в попереку слід шукати в мускулатурі. З іншого боку, трапляється, що такі болі стають результатом дегенеративних процесів в дисках хребта, захворювань суглобів, гриж та інших більш серйозних проблем.

Безумовно, в останніх випадках людині потрібна увага медичного спеціаліста. Але при цьому не варто забувати про те, що існує ряд звичок і процедур, які здатні допомогти нам уникнути болю в попереку або заспокоїти неприємні симптоми, якщо подібні болі вже з’явилися. При цьому не має значення, що саме послужило причиною появи цієї проблеми.

Важливо і те, що кожен з нас може вже зараз почати практикувати ці рекомендації, не чекаючи появи болю в попереку. Справа в тому, що ці поради допомагають уберегти свій організм від травм, пошкоджень і пов’язаних з ними неприємних симптомів.

Ну як, тобі цікаво дізнатися, в чому саме полягають ці рекомендації?

1. Стеж за своєю поставою

Постава

Чи впевнена ти в тому, що у тебе гарна постава? Можливо, ти навіть не підозрюєш про те, як важливо мати гарну поставу в будь-якій ситуації: під час відпочинку, сидячи, під час ходьби. А адже ця корисна звичка знижує ризик повторного появи болю в попереку.

Рекомендації

 • Перебуваючи в сидячому положенні, підтримуй спину прямою. Бажано, щоб вона могла спиратися на спинку стільця.
 • Якщо тобі належить серйозне фізичне навантаження, наприклад, необхідно підняти важкий предмет, роби це з зігнутими колінами. Це допоможе вберегти твою спину від перевантажень.
 • Не забувай підтримувати спину прямою під час ходьби. Розправляє при цьому плечі і дивися вперед, уникаючи нахилу голови.
2. Виконуй фізичні вправи

Сидячий спосіб життя має пряме відношення до болів в попереку і захворювань суглобів, що викликає дегенеративні процеси в нижньому відділі хребта.

Хоча відпочинок здатний заспокоїти сильні болі в попереку, регулярні фізичні вправи є ключем до їх профілактики.

Рекомендації

 • Нехай у тебе увійде в звичку приділяти хоча б по 30 хвилин 3 рази в тиждень на фізичні вправи.
 • Поєднуй кардіовправи і вправи для зміцнення мускулатури.
 • Обов’язково приділяй увагу вправам для розігріву мускулатури та її розтяжки.
 • Якщо тебе турбують болі, дізнайся, чи ти можеш займатися плаванням.
3. Використовуй техніки дихання

глибоке дихання

Дихальні техніки переставляють собою прості вправи, завдяки яким поліпшується постачання киснем всіх клітин нашого організму.

Завдяки цьому поліпшується не тільки наше фізичне самопочуття, і на емоційний стан. Тому дихальні техніки рекомендують людям, що відчувають стрес і нервову напругу.

Рекомендації

 • Якщо причиною появи болю в попереку є стрес, спробуй знайти тихе і спокійне місце для того, щоб практикувати техніку глибокого дихання.
 • Для цього необхідно ритмічно вдихати і видихати повітря протягом 5 хвилин до тих пір, поки ти не відчуєш себе розслабленою.
4. Стеж за своєю вагою

Зайва вага і ожиріння можуть призводити до виникнення болів в попереку, зносу міжхребцевих дисків і інших хронічних проблем зі здоров’ям, які з часом будуть прогресувати, супроводжуючись все більш серйозними симптомами.

Справа в тому, що зайва вага викликає серйозне перевантаження м’язів і суглобів, внаслідок чого тіло людини в прямому сенсі слова стає непосильною ношею для його хребта.

Рекомендації

 • Розроби план здорового харчування з низьким вмістом жирів і калорій.
 • Регулярно, як мінімум 3 рази в тиждень, виконуй фізичні вправи.
 • Звернись за консультацією до свого лікаря для того, щоб дізнатися, чи не має в твоєму випадку зайва вага відношення до інших проблем зі здоров’ям. Трапляється, що крім неправильного харчування до появи зайвої ваги призводять такі фактори, як порушення обміну речовин, захворювання щитовидної залози та інші розлади.
5. Не кури

Куріння

Куріння не тільки представляє серйозну небезпеку для органів дихання, але і викликає порушення кровообігу, в результаті чого м’язи поперекової області починають отримувати менше кисню.

Токсини, які містяться в тютюновому димі викликають дегенеративні процеси в тканинах, що в майбутньому може призвести до руйнування міжхребцевих дисків.

Рекомендації

 • Постарайся розпрощатися з цигарками як можна раніше. Можливо, тобі знадобиться допомога фахівця.
 • Пий натуральні відвари та чаї, які допоможуть тобі впоратися з тютюновою залежністю.
 • Якщо ти не куриш, уникай місць скупчення курців і намагайся якомога менше вдихати тютюновий дим.
6. Стеж за здоровим сном

Хороший сон не тільки необхідний нам для того, щоб відчувати себе енергійними і мати ясний розум. Коли ми добре спимо, мускулатура в області шиї та попереку розслабляється.

Під час нічного відпочинку зникає напруга мускулатури, що виникає протягом дня, а також поліпшується постачання м’язів киснем.

Рекомендації

 • Уважно відносься до режиму сну і намагайся щодня спати по 7-8 годин.
 • Пам’ятай про те, що не менш важливе значення для здоров’я має і положення твого тіла під час сну.
7. Піднімай ноги

Якщо після виснажливого дня ти піднімеш ноги вгору, ти не тільки розслабиш свій поперек, але і зможеш активувати кровообіг в нижній частині свого тіла.

Це проста вправа знімає запальні процеси, знімає напругу мускулатури та її скутість, оберігаючи м’язи від різних пошкоджень.

Рекомендації

 • Ляж на зручну поверхню, випрями спину і витягни руки вздовж тіла.
 • Підніми ноги вгору на 3-5 хвилин і відпочинь у такому положенні.

Тебе турбують часті болі в попереку? Якщо ця проблема ускладнює твоє життя, зверни увагу на згадані вище поради. Ці прості рекомендації допоможуть тобі уникнути болю в попереку.

Якщо навіть після цього самопочуття не покращилося і болі продовжують турбувати, буде краще звернутися за допомогою до медичного фахівця.