Вродили фрукти – овочі в літньому сезоні? Вітаємо! Це чудовий спосіб вітамінізувати свій раціон, причому не тільки восени, але і взимку. Зробивши численні соління, ви отримаєте смачне харчування на цілий рік. А ось які фрукти і овочі з грядки будуть максимально корисні для здоров’я, розповідаємо в матеріалі.

Гарбуз

Самий осінній овоч, який тільки можна назвати. Він багатий численними вітамінами і мікроелементами, зокрема бета-каротином, що сприяє виробленню вітаміну А, а також вітаміни В1, В2, В5, Е, пектин і мінерали. Гарбуз легко зараховують до дієтичних продуктів, тому його часто вживають при проблемах з травною системою.

Читайте також:  Здоровий спосіб життя захищає від проблем із кишечником

Яблука і груші

Всього два яблука в день – і рівень холестерину в крові прийде в норму. Завдяки вітамінам в складі плода зміцнюється імунна і нервова системи. А груші допомагають знищувати хвороботворні мікроби. Крім того, в ній є ефірні масла, які посилюють захист організму перед інфекціями, запаленнями. Груші будуть тонізувати людини, знімати напругу, покращувати настрій.

Болгарський перець

Восени перці є обов’язково. Вони дозволяють посилити опірність імунної системи. Склад солодкого перцю допоможе знизити холестерин в крові, поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту. Чи не диво?

Морква

Бета-каротину в даному коренеплоді предостатньо. Слабкість, анемія, проблеми з ростом — подібних ситуацій можливо уникнути, якщо вживати більше моркви. А сік овоча дозволить насититися вітаміном А, чим значно поліпшити травний процес, зір і апетит.

Читайте також:  Названо ознаки небезпечних ускладнень при ГРВІ

Зелень

Які літо і осінь без зеленушки! Завдяки зелені клітини краще ростуть і розмножуються. Склад дуже багатий: різні вітаміни, фосфор, залізо, кальцій. Ідеальним продукт буде при вживанні з салатами.

Кавун

Осіння ягода неймовірно корисна для організму. Найбільш ефективні пізні сорти, які збирають у вересні. Магній і інші речовини в складі дозволять привести в норму обмін речовин, вивести з організму токсини, допомогти боротися із зайвою вагою.