Бажана вагітність – радісний період в житті жінки. Новий стан організму вимагає від неї особливої ​​відповідальності за своє здоров’я.

Кожна майбутня мати переживає про те , щоб її вагітність розвивалася нормально , пологи були легкими , а дитина народилася здоровою . Щоб період очікування малюка проходив і завершився благополучно , а ризик можливих ускладнень був мінімальним , вагітній жінці необхідно особливим чином ставиться до свого здоров’я . У цей час в її житті з’являться певні обмеження і нововведення , які є основою успішної вагітності.

Підтримуйте контакт з лікарем

Одна з важливих умов для нормального розвитку вагітності – прогнозування та профілактика її можливих ускладнень. Тому важливо своєчасно звернутися до гінеколога з приводу приходу вагітності і проходити необхідні аналізи та обстеження. Вони покажуть , чи немає резус-конфлікту , інфекцій , які можуть нашкодити плоду і майбутньої матері , допоможуть стежити за тим , як росте дитина в утробі. У разі необхідності лікар вживає термінових заходів для корекції процесів , які впливають на благополучний перебіг вагітності.

Регулярні візити до лікаря допоможуть майбутній мамі зберегти впевненість у своєму здоров’ї і стан малюка , знизити тривожність . Адже зайві стреси вагітної не потрібні.

Уникайте стресів і перевантажень

Вагітність повинна супроводжуватися позитивними емоціями , а стреси майбутній мамі протипоказані. Якщо ви продовжуєте працювати , постарайтеся уникати перевантажень , не вступайте в конфлікти.

Причиною стресу можуть бути як фізичні , так і психологічні подразники. Тому бажано , щоб ваші рідні взяли на себе більшу частину ваших домашніх обов’язків. Важливо не переохолоджуватися і не перегріватися в цей період. Не забувайте про повноцінний сон .

Намагайтеся частіше думати про хороше і навчіться розслаблятися. Діліться з близькими людьми своїми проблемами. Не забувайте , що психічний стан багато в чому залежить і від харчування , так як їжа впливає на багато біохімічні процеси в організмі. Тому потрібно правильно харчуватися.

«Так» і «ні» в харчуванні вагітної

Дитина в утробі отримує необхідні поживні речовини з їжі , яку їсть його мама. Раціон вагітної повинен бути різноманітним , містити вітаміни і мікроелементи , необхідні для нормального розвитку. Але при цьому пам’ятайте про помірність у їжі – переїдання погано відіб’ється і на вашому самопочутті , і на стані дитини.

Можливо, лікар призначить вам прийом додаткових вітамінів для вагітних. У кожному разі , всім вагітним необхідно додатково отримувати фолієву кислоту ( бажано , щоб жінка почала приймати її ще на етапі планування вагітності). Фолієва кислота бере участь у формуванні плаценти , важлива для системи кровотворення , формування нервової трубки , з якої розвиваються головний і спинний мозок дитини . Дефіцит фолієвої кислоти підвищує ризик важких вад розвитку .

У раціоні вагітної має бути достатньо продуктів, що містять кальцій , який бере участь у формуванні кісток майбутньої дитини.

А от від фаст-фуду , чіпсів , сухариків та продуктів , напханих барвниками , в період вагітності бажано відмовитися. Варто відмовитися від м’ясних і рибних делікатесів , які не пройшли достатню термічну обробку (суші , делікатеси з сирого м’яса) , від сирих яєць і сирого молока. Якщо не можете повністю відмовитися від кави , зведіть її споживання до мінімуму. Виключіть алкоголь.

Дихайте чистим повітрям

При працюючій промисловості і достатку авто на дорогах чистота повітря – поняття відносне. Але майбутній мамі під силу захиститися від додаткових забруднювачів атмосфери . Дитина в утробі однаково страждає як від безпосереднього куріння мами , так і від пасивного куріння. Тому припиніть курити, якщо ви завагітніли , і уникайте компаній курящих людей.

Крім того , вагітним шкідливо вдихати речовини з побутової хімії , пари фарби та інших їдких речовин , а до особистої косметиці потрібно ставитися з обережністю.

Протягом всієї вагітності потрібно гуляти на свіжому повітрі і проявляти фізичну активність. Щоб органи і тканини дитини розвивалися нормально , необхідна достатня кількість кисню. До того ж , свіже повітря заспокоює нервову систему.

Виконуйте вправи для вагітних

Спеціальні фізичні вправи для вагітних допоможуть тримати в тонусі серце і м’язи і сприяють повноцінному розвитку плоду. Ці вправи забезпечують нормальну циркуляцію крові і обмін речовин. Ваш лікар підбере вправи і вид тренування , які найбільше підходять саме вашій вагітності. В останні тижні вагітності в якості фізичних вправ виступають прогулянки.

Контроль та догляд за розвитком вагітності забезпечить її нормальне протікання .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВАГІТНІСТЬ: ЯК ВІДНОВИТИ НЕДОЛІК КАЛЬЦІЮ