Звичка часто митися, використовуючи пінисті миючі засоби і мочалки, приносить шкоду здоров’ю, – дану думку підтвердила кандидат медичних наук, ендокринолог клініки МГУ Зухра Павлова.

За словами Павлової звичка кілька разів на день приймати душ і митися з гелем або милом для більшості людей (які не працюють у важких і брудних виробничих умовах) шкідлива. Ендокринолог посилається на дослідження зарубіжних вчених, результати якого опублікував журнал The Atlantic. Згідно з цими даними, гаряча вода, особливо, поєднувана з мильною піною, видаляє з поверхні тіла важливий захисний шар шкірного сала. Він забезпечує організму додатковий захист від проникнення патогенів та інфекцій. Втрачаючи його, ми стаємо вразливішими перед хворобами.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D може призвести до смерті

Про це Павлова повідомила в Instagram. Також лікар пише, що часте миття може сприяти дефіциту вітаміну D3. За словами медикині, “шкіра не має можливості його виробляти, будучи постійно намивається гарячою водою з купою хімікатів, які містяться в засобах для душу”.

Спеціалістка вважає, що якщо і приймати душ щодня, то робити це потрібно без використання миючих засобів.

У свою чергу, регулярне миття рук з милом, навпаки, корисно і необхідно – в умовах пандемії ця звичка допомагає зберегти здоров’я.