Відбілювання зубів домашніми засобами навряд чи може зрівнятися в своєму ефекті з професійними процедурами. Водночас вони досить добре допомагають освітлити зубну емаль, і при цьому загальнодоступні.

Сода. Навіть стоматологи визнають, що сода має властивість вибілювати зуби. Але щоб, освітлення зубної емалі стало помітним, користуватися цим засобом потрібно протягом тривалого терміну (сода відбілює зуби поступово).

Важливо пам’ятати, що сода для зубної емалі – абразив, тобто, речовина, здатна дряпати і викликати мікропошкодження. При ослабленій емалі і чутливих зубах содою краще не користуватися. Але навіть якщо ніяких проблем з зубами немає, користуватися содою щодня не можна, її застосовують тільки один-два раз в тиждень. Зуби можна чистити, змочивши щітку у воді і завдавши на неї зверху щіпку соди. Або соду можна змішати з улюбленою зубною пастою, зубним порошком.

Читайте також:  Інтимне життя 50% жінок через пандемію постраждали

Полуниця. Ця ягода давно відома як засіб відбілювання зубів. Для посилення ефекту подрібнена полуниця змішується з содою – одержаним складом потрібно акуратно натерти зуби і залишити на 10 хвилин, після чого слід ретельно прополоскати рот.

Насправді, кажуть вчені, зуби після соди і полуниці виглядають біліше, оскільки ці речовини ефективно видаляють з поверхні забруднення. Відбілюючі засоби, якими користуються стоматологи, проникають всередину зубної емалі і руйнують пігменти, які фарбують її, позбавляючи білизни. Але в тому, що домашні засоби не діють настільки ж радикально, є свої плюси, адже так менше ризику серйозно нашкодити зубам.

Читайте також:  Які продукти допомагають запобігти раку грудей

Активоване вугілля. Стовченим вугіллям зуби чистять для відбілювання раз на тиждень протягом місяця. При цьому краще обзавестися зубною щіткою з м’якою щетиною. Крім того, домашні процедури відбілювання зубів вугіллям краще виконувати ввечері, так як зуби і ясна можуть забарвитися на деякий час в чорний колір.

Лимон. Цитрусова кислота здатна зробити емаль світліше на кілька тонів. Найпростіший спосіб – протерти зуби лимонною скоринкою, а потім прополоскати рот. Або можна взяти зубну пасту, змішати з декількома краплями свіжовичавленого лимонного соку і почистити цим складом зуби. Але повторювати процедуру можна не довше ніж 5-6 днів поспіль.

Читайте також:  Косметолог розповіла, від чого залежить швидке старіння шкіри обличчя у жінок

Апельсинова шкірка, лавровий лист. Відбілювання зубів апельсиновою шкіркою і лавровим листом – ще один давно перевірений спосіб. Для цього зуби спочатку потрібно потерти шматочком апельсинової шкірки зовнішньої помаранчевою стороною. Після цього на зубну емаль наноситься розтертий в порошок сухий лавровий лист. Через 5 хвилин рот слід ретельно прополоскати. Даний метод дає ефект відбілювання за рахунок своєї антибактеріальної активності – речовини з апельсинової шкірки і лаврового листа знищують бактерії, які ведуть до потемніння зубної емалі.

Бананова шкірка. Внутрішньою частиною свіжої шкірки банана слід натерти зуби і залишити після цього приблизно на 10 хвилин, потім очистити і прополоскати порожнину рота.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News