Різке схуднення без змін в раціоні харчування – це завжди насторожуючий знак. Таке схуднення пов’язане з розвитком ракових захворювань, але крім онкології втрачати вагу людини можуть змусити і інші причини.

Гіпертиреоз. Дане порушення в роботі щитовидної залози змушує орган діяти занадто активно, виробляючи надмірну кількість гормонів. Типова риса гіпертиреозу: людина добре їсть, відчуває виражений апетит, але все одно худне. Також в разі цього відхилення спостерігаються прискорене серцебиття, безсоння і вкорочення сну, напади спека

Панкреатит. Несподіване різке схуднення може бути і симптомом збою у функціях підшлункової залози. Для хронічного панкреатиту властиві явища швидкої втрати ваги в зв’язку з тим, що підшлункова не виробляє достатньо ензимів для хорошого травлення.

Целіакія. Це аутоімунне захворювання, при якому імунна система чинить опір спробам організму засвоїти рослинний білок глютен. В результаті їжа з глютеном викликає негативні реакції в кишечнику, знижує його здатність засвоювати поживні речовини. Як підсумок, людина худне. Також у нього можуть бути нудота, діарея.

Ревматоїдний артрит. Дана хвороба – ще один представник аутоімунних хвороб, при яких з організмом починає боротися власна імунна система. Одним з наслідків такої боротьби стають запальні процеси, зокрема, артрити. З-за того, що здорові тканини відчувають на собі переважна дію імунної системи, знижується апетит, худне.

Депресія. Багато людей приховують свою депресію від сторонніх. Одним з її зовнішніх симптомів є втрата ваги. Для депресії властива пропажа інтересу до зовнішніх подразників, в тому числі до того, що доставляло раніше задоволення. Людина починає відмовлятися від улюблених страв, у нього змінюється апетит.

Діабет. Коли починає розвиватися діабет, організм в спробах чинити опір хвороби старанно позбавляється від глюкози. При цьому стають більш частими походи в туалет. Крім того, у діабетиків організм забирає енергію м’язів, що знижує м’язову масу і стає додатковим фактором схуднення.

Джерело: МедікФорум