На жаль, поки не придумано ліків, які гарантували б стовідсоткове лікування раку. І навіть методу профілактики, який на сто відсотків захищав би від розвитку хвороби, теж все ще немає. Але вже відомо, які корисні звички можуть істотно знизити ризик захворювання — до 20%, як підтвердили наукові дослідження.

Їсти менше цукру

Надмірне споживання цукру збільшує ризик розвитку діабету, хвороб серця і судин, а також деяких форм раку. Так, дослідження, проведене фахівцями з онкологічного центру імені Андерсона при Техаському університеті, підтвердило, що високий вміст цукру в раціоні може збільшити ризик розвитку раку молочної залози. Відповідно, помірне споживання цукру допомагає істотно знизити ризик розвитку цієї форми раку.

Читайте також:  Чим корисна і небезпечна самота для людини з точки зору науки

Не пити занадто гарячі напої

Якщо ви любите дуже гарячий чай і каву, у науки для вас погані новини: огляд досліджень, котрі опубліковані в Міжнародному журналі раку, підтвердив, що систематичне вживання гарячих напоїв підвищує ризик розвитку раку стравоходу. Якщо ви не готові повністю відмовитися від гарячої кави і чаю, хоча б постарайтеся пити напої рідше.

Відмовитися від обробленого м’яса

Минулого року Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно визнала оброблене м’ясо канцерогеном. Регулярне вживання всього 100 грамів цих продуктів підвищує ризик розвитку колоректального раку на 18%. Хороша новина: вчені не наполягають на повній відмові від улюбленої шинки, але просять їсти її не частіше разу на тиждень і обов’язково зі свіжими овочами.

Читайте також:  Улюблені продукти багатьох людей сприяють розвитку хвороби Крона

Менше пити алкоголю

Чим більше алкоголю ви вживаєте, тим вище ризик розвитку захворювань серця, судин, діабету, а також раку. Фахівці Національного інституту раку США підтвердили прямий зв’язок між надмірним вживанням алкоголю і підвищеним ризиком розвитку багатьох форм раку, у тому числі раку молочної залози. Лікарі радять не пити більше одного келиха вина в день, а краще — менше.

Дотримуватися режиму дня

І особливо — режим сну і неспання. Багато дослідників пов’язують циркадні порушення, викликані звичкою або необхідністю пильнування по ночах, з підвищеним ризиком розвитку раку. На думку вчених, це може бути викликано зниженням імунітету і підвищеним ризиком розвитку запальних процесів.

Читайте також:  Ці продукти найбільш корисні для зору

Вести активний спосіб життя

Сидячий спосіб життя так само небезпечний для нашого здоров’я, як активне куріння. Як підтвердили дослідження, проведені Національним інститутом раку США, малорухливий спосіб життя підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, а також раку. Регулярні вправи стимулюють процес кровообігу, допомагаючи клітинам оновлюватися і видаляти відмерлі клітини.

Відмовитися від харчових добавок

Вітаміни і БАДи необхідні тільки при вираженому дефіциті корисних речовин, а ось безконтрольний прийом може серйозно нашкодити нашому здоров’ю. Так, дослідження, проведене фахівцями Онкологічного центру Університету Колорадо, показало, що необгрунтований прийом вітамінів серйозно підвищував ризик розвитку раку.