Існує найкращий для здоров’я час дня, коли слід приймати душ – така думка експерта.

Хоча ритуали прийняття душу завжди пов’язані з індивідуальними особливостями і уподобаннями людини, є кілька універсальних принципів, яких потрібно дотримуватися, – вважає британський косметолог, доктор Рекхі Тейлор.

За словами фахівця, багато людей вважають за краще щоденний душ, ця проста процедура асоціюється з виробленням корисних організму компонентів, дарує задоволення, омолоджує розум і тіло.

«Хоча у людей можуть бути різні переваги щодо того, коли приймати душ, вважається, що є оптимальний час дня, щоб вимитися», – заявила доктор Тейлор в інтерв’ю.

Читайте також:  Чим небезпечне куріння у підлітковому віці

Лікар косметолог констатує, що душ краще приймати ввечері – це краще для здоров’я шкіри по ряду причин. Як стверджує доктор Тейлор, одним з основних переваг вечірнього душу є те, що він очищає шкіру перед сном. Такий душ видаляє з повітря бруд, в тому числі мікроби, забруднення і пил, які можуть накопичуватися протягом дня, а також накопичується тілом піт, пояснює експерт.

“Приймаючи душ ввечері, ви очищаєте свою шкіру перед сном, тим самим дозволяючи їй належним чином відновлюватися за ніч”, – зауважила лікар косметолог.

Британський фахівець пояснила, що період нічного сну має вирішальне значення для регенерації шкіри, і її чистота, відсутність закупорених пір може сприяти цьому процесу. Таким чином поліпшується захист шкіри від висипання прищів і інших неприємних уражень.

Читайте також:  Лікарі закликали відмовитися від вживання м'ясних напівфабрикатів

Також Рекхі Тейлор вказала на інші свідчення того, що душ краще приймати ввечері. Наявні дані (опубліковані журналом Sleep Medicine Reviews) говорять про те, що теплий душ або ванна перед сном можуть допомогти процесу сну. Дослідники виявили, що оптимальний час для прийняття душу – від одного до двох годин до сну: в цьому випадку може покращитися якість сну. Згідно з їх висновком, прийняття душу за одну-дві години до сну допомагає підтримувати природний циркадний ритм організму, закріплює регулярність циклу сну і неспання. Це важливо, оскільки хороший нічний сон знижує ризик діабету і серцевих захворювань.

Читайте також:  Корисні властивості меду для здоров'я

Вечірній час, на думку доктора Тейлор, також є кращим для гоління.