Робоча пам’ять – важлива частина повсякденної діяльності людини, і на неї впливають численні фактори. У недавній доповіді вчені пов’язали три фактори, пов’язаних зі здоров’ям-сон, вік і пригнічений настрій – з робочою пам’яттю. Їх висновки, опубліковані в журналі Міжнародного нейропсихологічного товариства (International Neuropsychological Society).

Робоча пам’ять – це частина короткострокової пам’яті людини, яка допомагає з тимчасовим зберіганням і управлінням інформацією. Цей процес часто використовується в завданнях, які потребують більш високого рівня когнітивних здібностей – оцінка поточної ситуації, говоріння мовою і навігація по навколишньому оточенні.

Дослідження: якісний і кількісний показник

Для збору даних вони провели два дослідження. Перше показало, що погана якість сну і пригнічений настрій сприяли погіршенню кількісних показників робочої пам’яті. Це означало, що люди, які спали менше і мали більш поганий настрій, рідше зберігали короткочасну пам’ять.
Що стосується другого дослідження, вчені визначили, що вік має зворотну залежність з точністю робочої пам’яті. Це означає, що з віком люди частіше плутають деталі і мають менш точні спогади.

В цілому, вчені визначили, що ці три фактори впливають на робочу пам’ять. Вони вважають, що розгляд кількох факторів, а не одного, могло б допомогти в просуванні майбутніх методів лікування симптомів поганої пам’яті.

Як зберегти оптимальну робочу пам’ять

Сон, настрій і вік є частиною життя будь-якої людини. Ось кілька порад, щоб ці три фактори працювали разом для підтримки належної робочої пам’яті:

  • Добре висипайтеся. Хороший сон сприяє не тільки поліпшенню настрою, але і поліпшенню роботи.
  • Спробуйте медитувати. Ця практика допомагає обробляти емоції і, як відомо, покращує психічне здоров’я.
  • Їжте більше здорової їжі. До неї відносяться фрукти, овочі та горіхи. Це багаті джерела антиоксидантів, які допомагають боротися з окислювальним стресом.
  • Вправи. Велика фізична активність підвищує настрій людини, а також її загальний стан здоров’я.