Холодна погода взимку специфічним чином впливає на скорочення судин в серці, що може збільшити ризик серцевого нападу або інсульту. Правильно забезпечивши організму тепло і підтримуючи здорові звички, можна захистити себе від небезпечних судинних патологій.

Особливо небезпечна холодна погода взимку для людей з вже наявним захворюванням серця, повідомляє портал Timesnownews. За даними Американської кардіологічної асоціації, люди з ішемічною хворобою серця взимку часто страждають стенокардією (біль у грудях, дискомфорт).

Втім, хоча холодний сезон і може негативно впливати на серце і кровообіг, деякі заходи допомагають залишатися здоровим. Ось що радять робити фахівці для захисту від серцевого нападу.

  1. Одягайтеся багатошарово, якщо вам потрібно вийти на вулицю: одяг в кілька шарів краще зберігає тепло.
  2. Уникайте перегріву: перегрів може привести до розширення кровоносних судин і посприяти зниженню тиску, особливо у людей з хронічними серцевими захворюваннями. Коли артеріальний тиск падає, це може зменшувати кровопостачання серця, що створює передумови до серцевого нападу.
  3. Намагайтеся уникати алкоголю, нікотину і кофеїну, оскільки вони здатні звужувати кровоносні судини, що може призводити до проблем з серцем.
  4. Регулярно вживайте домашні теплі страви і напої, так як це дає тілу енергію, необхідну для підтримки тепла.
  5. Знайте попереджувальні ознаки серцевого нападу – це задишка, нерегулярне серцебиття, нудота, запаморочення, пітливість, біль у грудях, плечі або щелепи.
  6. Відпочивайте і добре харчуйтеся, якщо у вас є кашель або застуда. Зверніться за медичною допомогою, якщо помічаєте у себе симптоми серцево-судинних захворювань.
  7. Перевірте стан свого серця і проконсультуйтеся з лікарем про те, як сильно ви ризикуєте, виходячи на холод.
  8. Дізнайтеся, які дії потрібно робити, щоб виявитися першу допомогу людині, якій раптово відмовляє серце. Адекватна допомога, отримана після раптової зупинки серця, може подвоїти або навіть потроїти шанси потерпілого на виживання.