Американська дієтологиня Лаура Сіпулло радить не пити каву після пробудження і пояснює, який час дійсно є кращим для чашечки кави.

Ранок без кофеїну? Це немислимо для багатьох. Кава після пробудження є лише частиною ритуалу, і гарантує, що ми можемо почати день з невеликою додатковою енергією відразу після дзвінка будильника. На думку американського дієтолога і автора Лаури Сіпулло, це не дуже хороша ідея. Вона вважає, що краще зрушити споживання ранкової кави на більш пізній час.

Ось чому кава шкідлива після пробудження

Після пробудження організм виробляє гормон стресу кортизол. Це збуджує тіло, може викликати легке неспокійно – навіть без кави. Якщо ви споживаєте каву рано вранці, це почуття посилюється. Ранкова кава в поєднанні з виробленням кортизолу в організмі може викликати занепад сил протягом дня. Після розкладання кофеїну і кортизолу виникає відчуття втоми і сонливості.

Коли пити каву?

Сіпулло радить трохи почекати з першою чашкою кави.

«Пийте каву, коли ваше тіло виробляє менше кортизолу, через три-чотири години після того, як ви прокинетеся», – говорить Лаура Сіпулло в інтерв’ю GQ-Magazin.

Це означає, що якщо ви встаєте о сьомій ранку, вам слід почекати до десятої або одинадцятої, перш ніж випити першу чашку кави.

«Я б сказала, що середина ранку або ранній день, ймовірно, кращий час. В цей період рівень кортизолу у вашому організмі найнижчий, і ви отримуєте найбільшу користь від стимулятора».