Занадто довге носіння контактних лінз може “пошкодити” очі. Примітно, що контактні лінзи створюють навколо рогівки бар’єр, що перешкоджає попаданню рідин у вічі. Крім того, носіння контактних лінз протягом тривалого періоду часу може призвести до припинення постачання очей киснем.

Оскільки ваші очі отримують менше кисню, вони намагатимуться виростити нові кровоносні судини, щоб збільшити приплив кисню, пише Express. «Ці додаткові кровоносні судини перешкоджають проходженню світла через рогівку, що зрештою призведе до пошкодження зору».

Медично звана неоваскуляризацією рогівки довгострокові наслідки можуть бути «серйозними і незворотними». Коронарна неоваскуляризація – не єдиний потенційний наслідок носіння контактних лінз, що підсушують очі.

Наприклад, може розвинутись кон’юнктивіт, при якому запалюється м’яка оболонка, що покриває білки очей.

Кон’юнктивіт може призвести до: почервоніння, печіння, піску, свербежу та сльозотечі очей.

Очі також можуть виділяти гній, який прилипає до вій, що означає, що захворювання заразне.

Не носіть контактні лінзи, поки ваш зір не поліпшиться.

Для лікування стану очей рекомендується “кип’ятити воду”, даючи їй охолонути, перш ніж обережно протерти вії, щоб зчистити кірку чистим ватним диском.

Щоб позбутися інфекції, протирайте кожне око окремим ватним диском.

Лікар наголосила на ризик розвитку кератиту при тривалому носінні контактних лінз. Подібно до кон’юнктивіту, але вражаючого тільки рогівку, цей стан може призвести до дискомфорту і свербіння в очах.