Введіть в свій зимовий раціон квасоля, сочевицю, банани, темний шоколад та інші продукти, багаті магнієм. Їх вживання є дуже дієвим способом уникнути дефіциту мінералів і поліпшити загальний стан здоров’я.

Магній є четвертим за рівнем вмісту в організмі мінералом: наше тіло має потребу в магнії для здійснення багатьох важливих процесів, таких як баланс цукру в крові, регуляція артеріального тиску, синтез ДНК, вироблення енергії і функції нервової системи. У свою чергу, дефіцит магнію є одним з найпоширеніших недоліків поживних речовин у сучасних людей.

Рекомендована добова норма споживання магнію становить 400-420 мг для чоловіків і 310-320 мг для жінок. Заповнити необхідну кількість допомагають продукти харчування, що містять високі рівні цього мінералу.

Авокадо. Плід середнього розміру містить не менше 58 мг магнію. Авокадо також є відмінним джерелом клітковини, калію, вітамінів групи В і вітаміну К.

Темний шоколад. Порція шоколаду приблизно в 30 грамів може дати організму 64 мг магнію. Крім цього, в темному шоколаді містяться антиоксиданти, мідь, залізо, марганець і пребіотичні волокна, які сприяють зростанню корисних бактерій в кишечнику.

Зелень. Зелені листові овочі є одним з найбагатших джерел магнію. У чашці шпинату міститься близько 157 мг магнію, що становить понад 50 відсотків рекомендованої добової норми для жінок.

Інші листові зелені, які повні магнію, включають капусту, зелень гірчиці і ріпи.

Бобові. Чашка чорної квасолі містить 120 мг, а чашка сочевиці – 71 мг магнію. Крім цього, бобові насичені такими мікроелементами, як мідь, фолієва кислота, залізо, калій, цинк, а також містять у собі вітаміни групи В та фітохімічні речовини, лігнани і поліфеноли), що захищають від запалення.

Горіхи і насіння. Особливо багатий магнієм мигдаль: в одній чашці міститься до 80 мг магнію (це не рахуючи вітаміну Е, який підвищує захисну реакцію організму на хворобу і уповільнює процеси старіння). Всіляке насіння, соняшникове, гарбузове, кунжутне, лляне, також є чудовими постачальниками магнію. Наприклад, в 30 грамах кунжутного насіння міститься близько 105 мг магнію, в 30 грамах гарбузових-близько 80 мг, в чверті чашки соняшникових -128 мг.

Булгур. Булгур – це близькосхідний зерновий продукт з подрібненої крупи різних сортів пшениці. Одна чашка сухого булгура містить 230 мг магнію.

Банан. В одному середньому банані міститься близько 32 мг важливого мінералу. Також банани відомі своїм високим вмістом калію – елемента, що допомагає регулювати кров’яний тиск.

Інжир. У 100 грамах інжиру міститься 59 мг магнію, а ще в ньому присутні вітамін А, вітаміни групи В, залізо, фосфор, калій, клітковина. Завдяки цьому складу знижується ризик появи серцевих захворювань, раку товстої кишки.

Як зрозуміти, що не вистачає магнію? Дефіцит цього мінералу робить людину неврівноваженою, нервозною, плаксивою, схильною до перепадів настрою, епізодів підвищення артеріального тиску, проблем зі стільцем (як правило, до запорів).

Джерело: МедікФорум