Вибір дитячих консервів сьогодні величезний. Але багатьох мам турбує питання : чи будуть ці продукти корисні малюкові ?

Соки , плодові , овочеві , плодово-овочеві , м’ясні та рибні пюре – вітчизняні та зарубіжні виробники пропонують найширший і різноманітний асортимент дитячих консервів . Але все ж багато мам воліють готувати всі ці продукти самостійно і справа навіть не в ціні (вартість дитячих консервів часто кусається), багатьох турбує питання їх корисності та безпеки . Як готують ці консерви , що входить до їх складу , чи не зашкодять малюкові вкусняшки з баночки ?

Про якість і безпеку

«Всі дитячі консерви , які потрапляють на прилавки українських магазинів , проходять суворий контроль якості: санітарно-гігієнічний , хіміко-технологічний , мікробіологічний » , – в один голос стверджують всі виробники. Це означає , що консерви повинні бути приготовані з відбірної сировини і тільки з певних сортів (коли мова йде про овочі та фрукти). До устаткування також пред’являються особливі вимоги , в першу чергу воно повинне бути виготовлене з нержавіючих матеріалів .

Всі дитячі консерви чітко діляться на вікові групи. Основні вимоги, пропоновані до консервів повинні бути такими : вони повинні мати високу калорійність , відмінні смакові якості , містити передбачені ГОСТом вітаміни , мікро-і макроелементи , і, звичайно , мати правильне співвідношення білків , жирів і вуглеводів ( 1:1:2 ) .

Багато мам побоюються консервантів і різних добавок , тому слід знати , що застосування хімічних консервантів , різних спецій , барвників , ароматизаторів та смакових добавок в дитячому харчуванні строго заборонено , а як консервант використовується абсолютно нешкідлива аскорбінова кислота. Крім того прогресивні технології теплової обробки і вакуумна упаковка забезпечують можливість тривалого зберігання продукту . Але, звичайно , потрібно уважно читати упаковку. Після того як баночка буде відкрита , термін її зберігання зазвичай складає не більше 24 годин.

І ще . Вважається , що додаткову корисність таких продуктів повідомляє збагачення тими чи іншими вітамінами , але дієтологи стверджують , що синтетичні вітаміни практично не засвоюються організмом , тому таке «збагачення» навіть якщо воно і відбувається , можна вважати не більш ніж маркетинговим маневром – продукт від цього не стане кориснішим.

Враховуйте вік дитини

На баночці ця інформація обов’язково вказується , але іноді батьки її ігнорують , поспішаючи порадувати малюка чимось новеньким , а результат такого поспіху … алергічна реакція. Тому перш ніж вибрати ту чи іншу баночку орієнтуйтеся на можливості ШКТ вашого малюка.

Дотримуйтесь порад виробника. Так , для дітей до півроку рекомендуються прояснені ( без м’якоті ) соки і гомогенізоване пюре , після 6 місяців можна вводити пюреподібні продукти , а от після 9 місяців , коли в малюка вже є кілька зубів , можна починати експериментувати з грубоподрібненими продуктами. Таким чином , рухаючись крок за кроком , ви поступово підготуєте ШКТ дитини до дорослої їжі , і тим легше йому буде перейти на їжу з « загального столу ».

Іноді, звичайно , не обходиться без «ексцесів» . Навіть на такий безпечний продукт у малюка може з’явитися алергія. Це ще не означає , що алергія саме на даний продукт , можливо , у дитини алергія в принципі на , наприклад , зелений горошок , а він якраз мається на складі даного овочевого пюре. Тому якщо ви знаєте , що у дитини є подібна проблема , то при виборі баночки будьте уважні і завжди читайте склад .

Основні правила вживання дитячих консервів

Давайте продукт з невеликої порції – ½ – 1 чайної ложки . Якщо помітили , що щось не так (діарея або алергічна реакція на шкірі) , то більше цей продукт не пропонуйте . Як мінімум місяць.

Починати потрібно з монопродуктів , наприклад , яблучний сік , морквяне пюре і т.д. Якщо організм відреагував без проблем , через час починайте вводити багатокомпонентні консерви.

Вводіть нові продукти поступово. Витримуйте інтервал у 3-4 дні.

Якщо малюк на грудному вигодовуванні , то не поспішайте вводити прикорм. Якщо ж дитина « штучник » починати якомога раніше, але , звичайно , не в перші місяці життя , і бажано після узгодження з педіатром.

У тому випадку якщо харчування з баночки здалося вам густуватим , його можна розвести водою , грудним молоком , сумішшю або овочевим відваром.

Коли відкриваєте баночку , обов’язково зверніть увагу на характерний хлопок. Якщо він прозвучав , то баночка була закрита герметично , якщо ні – продукт краще дитині не пропонувати. А ось у жерстяних банок кришки повинні бути втягнуті , коли вони « роздуті » – це свідчить про зіпсованість продукту .

Розігрівати консерви краще на паровій бані , попередньо переклавши в блюдечко або спеціальну дитячу тарілочку . Можна і в мікрохвильовці , але в ній продукт може розігрітися нерівномірно. А ось повторного розігрівання краще не допускати – це веде до руйнування всіх корисних речовин.

При зберіганні в холодильнику продукт з бляшаної баночки потрібно обов’язково перекласти в скляну , так як в жерсті під дією кисню продукт окислиться і стане непридатний для використання.