ГоловнаНовини Здоров'я8 змін у сечі, які можуть бути сигналами хвороб

8 змін у сечі, які можуть бути сигналами хвороб

Зміни в сечовипусканні можуть вказувати на хвороби, наприклад, печінки або нирок. Найпоширеніші сигнали організму пов’язані з появою незвичайного забарвлення сечі або її запаху.

Сеча

Сліди крові в сечі. Вони можуть свідчити про виражене запалення. Якщо при сечовипусканні виникає додатковий біль, то кров в сечі може говорити про інфекцію сечового міхура. Також викликати кров в сечі можуть інфекції нирок або камені в нирках. Інші можливі, але більш рідкісні причини включають рак нирки або простати, а також рак сечового міхура, поширений серед курців.

Коричневий колір. Причинами коричневої сечі можуть бути цистит або захворювання нирок. Також подібна зміна може бути сигналом дисфункції печінки (цироз печінки, гепатит), жовчнокам’яної хвороби, запалення підшлункової залози (панкреатиту).

Читайте також:  Як змусити себе вранці встати за 5 хвилин

Інтенсивне пожовтіння. Дуже жовта сеча часто зустрічається при інфекціях сечового міхура і при захворюваннях нирок.

Піна. Якщо сеча сильно піниться при сечовипусканні, це зазвичай означає, що в ній міститься багато білка. Але також утворення піни – можливий сигнал того, що одна з нирок не працює належним чином. Причинами цієї дисфункції можуть бути пухлини нирки, діабет, гіпертонія.

Каламутна сеча. Така зміна може сигналити про інфекцію сечовивідних шляхів, венеричних захворюваннях (наприклад, гонореї).

Різкий неприємний запах. Вживання деяких продуктів, а також гормональні зміни здатні робити запах сечі сильним і досить неприємним. Крім того, сеча з різким «ароматом» нерідко свідчить про бактеріальну інфекцію сечовивідних шляхів.

Читайте також:  Медики: Стручкова квасоля знижує ризик розвитку депресії

Фруктовий запах з солодкуватою нотою. Дана зміна може вказувати на діабет. Організм в цьому випадку намагається позбутися від занадто великої кількості цукру через сечу, що і надає їй запах, що віддалено нагадує фрукти.

Міхур. Якщо при сечовипусканні на калюжці сечі виникають бульбашки, як при дощі, це може означати утворення свища між сечовим міхуром і кишечником. Такі свищі з’являються в результаті запалення, іноді з’являються як частина хронічного запального захворювання кишечника, такого як хвороба Крона або виразковий коліт.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News