Заморожування дозволяє зберегти максимум користі овочів і фруктів, але є багато нюансів.

Перш за все, потрібно перебрати фрукти і овочі, які ви збираєтеся заморожувати. Щоб продукт зберігався довго і приніс тільки користь, потрібно вибирати стиглі плоди без пошкоджень шкірки, слідів гниття або цвілі. Також не варто брати перестиглі фрукти або овочі – вони після розморожування можуть перетворитися в кашу.

Найкраще використовувати для заморозки вакуумні пакети або контейнери. Вони найкраще допоможуть зберегти свіжість продукту і герметичні. Але можна використовувати звичайні поліетиленові пакетики або іншу зручну упаковку, з можливістю її закрити.

Овочі та фрукти зберігаються в морозилці досить довго, але краще позбутися від усього, що залишилося, через півроку. Максимальний термін зберігання може становити один рік, якщо ви ретельно очистили продукти упакували в вакуумні пакети або контейнери. Щоб не пропустити кінець терміну придатності, напишіть на упаковках дату заморозки.

Читайте також:  3 причини, чому чоловіки частіше стикаються із хворобами серця

Повторно заморожувати продукти не можна. Якщо вам не потрібна вся розморожена порція, залиште її в холодильнику. Після розморожування фрукти і овочі можна зберігати добу.

Деякі овочі і фрукти після розморожування змінять консистенцію. Наприклад, огірки з морозилки не годяться для салату, багато ягоди, а також соковиті фрукти і овочі можуть втратити форму, а після розморожування стануть дуже м’якими. Тому варто враховувати особливості продуктів, які ви збираєтеся заморозити.

До речі, можна заморожувати зелень. Зручніше відразу нарізати зелень і розкласти в формочки для льоду – так у вас будуть порції свіжої зелені для супу або гарячого. Також можна залити зелень оливковою або іншим маслом, додати спеції.

Читайте також:  Сомнолог порадив провітрювати кімнату перед сном

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАМОРОЖЕНІ ФРУКТИ І ЯГОДИ: СПОСІБ ЗАМОРОЖУВАННЯ І ПРИГОТУВАННЯ