Кожен мріє залишатися в тонусі з віком. Один з найважливіших органів людини з роками починає втрачати колишню працездатність. У когось цей процес йде повільно, у деяких же зниження когнітивних функцій починається раніше і йде активними темпами. На думку лікарів, величезний вплив на здоров’я мозку надає спосіб життя. Вчений і нейрохірург Рахул Джандіал розповів, які звички шкодять мозку.

Сидіти весь день шкідливо для мозку

Рух дозволяє нейронам мозку залишатися насиченими кров’ю. А сидіння на місці не тільки шкодить всьому організму в цілому, але і безпосередньо відбивається на здоров’ї мозку. “Сидіння-це бездіяльність, а бездіяльність шкідлива для мозку”, – стверджує нейрохірург. Фізична активність підсилює кровотік, доставляє в мозок кисень і необхідні поживні речовини, а також покращує настрій і знижує стрес.

Читайте також:  Названі звички, які роблять нас старшими

Самотність відіграє роль у зниженні когнітивних функцій

Дослідження, опубліковане в The Journals of Gerontology, встановило, що у менш соціально активних людей більшою мірою відзначається втрата цілісності сірої речовини в певних областях мозку. А це має відношення до розвитку деменції.

Прослуховування гучної музики шкодить не тільки слуху

Тривалий вплив сильного шуму може привести до зміни слуху. Згідно з дослідженням, проведеним на щурах, це може вплинути на зміну реакції мозку на почуту мову. Як зазначає доктор Джандіал, втрату слуху в різному ступені пов’язують з розвитком деменції.

Надлишок цукру впливає на пам’ять

За даними Гарвардської медичної школи, дослідження на тваринах демонструють зв’язок між споживанням цукру і старінням клітин, а також недоліком пам’яті і пізнавальних функцій. У людей високий цукор в крові може знизити функції мозку або викликати захворювання дрібних судин, яке буде перешкоджають кровотоку. Це з часом призводить до зниження когнітивних функцій.

Читайте також:  Що може статися з організмом, якщо починати день із прогулянки

Надлишок солі може привести до гіпертонії

Наслідки хронічної гіпертонії включають, в тому числі, зменшення подачі крові до мозку. А це робить його більш вразливим до атрофії і когнітивних порушень, наголошується в дослідженні, опублікованому в журналі Neurology.

До більш очевидних звичок, які чинять негативний вплив на мозок відносяться:

  • недолік сну. Численні дослідження стверджують, що необхідно спати не менше семи-восьми годин на добу. Сон впливає, в тому числі, на пам’ять, мислення і комунікацію;
  • вживання великої кількості алкоголю. Збільшує ризик серйозних змін не тільки в мозку, але і в усьому організмі, передає портал Livestrong;
  • куріння. “Сигарети пошкоджують слизову оболонку кровоносних судин, що може привести до їх звуження і зниження припливу крові до мозку”, – зазначив доктор Джандіал.
Читайте також:  Еректильна дисфункція: несподівана активність, яка наражає чоловіків на ризик