Гарбузове насіння є концентрованим джерелом поживних речовин, важливих для контролю артеріального тиску, включаючи магній, калій, аргінін.

Статистично приблизно третина всіх дорослих людей живе з високим кров’яним тиском, і багато хто не усвідомлює, що є гіпертоніками. Тим часом гіпертонія серйозно впливає на здоров’я, зрештою призводячи до захворювань нирок, серцевих нападів, інсультів.

Широко відомо, що з основних причин високого кров’яного тиску є повсякденний раціон харчування. Вживання надто великої кількості солі, недостатня кількість фруктів та овочів, надмірна вага – все це сприяє підвищенню тиску.

У той самий час споживання здорових натуральних малооброблених чи необроблених продуктів допомагає досягти оптимальних показників АТ. Медики звертають загальну увагу на насіння гарбуза, яке оцінюється ним як «потужний природний засіб», що сприяє зниженню артеріального тиску.

Зокрема, про користь гарбузового насіння інформував журнал Complementary Therapies in Clinical Practice, який опублікував результати дослідження міжнародної групи фахівців з університетів США та Ірану. Вчені дійшли висновку, що олія насіння гарбуза може допомогти знизити як плечовий, так і центральний кров’яний тиск, а також корисна для профілактики підвищеного кров’яного тиску у жінок у постменопаузі.

“Гарбузове насіння є концентрованим джерелом поживних речовин, важливих для контролю артеріального тиску, таких як магній, калій, аргінін – амінокислота, необхідна для виробництва оксиду азоту, який розслаблює кровоносні судини і знижує артеріальний тиск”, – повідомили дослідники.

На їхню думку, регулярне вживання гарбузового насіння протягом тривалого часу цілком здатне знизити ризик серцево-судинних захворювань за рахунок поліпшення показників артеріального тиску. Повідомляється, що випробування за участю жінок показало: щоденне вживання 3 г масла насіння гарбуза протягом шести тижнів призвело до значного зниження систолічного артеріального тиску.

Насіння гарбуза за різними даними також корисне для росту волосся, зниження рівня холестерину, зміцнення сечовивідних шляхів.