Як може шкодити здоров’ю суперкорисний, на перший погляд мигдаль?

Мигдаль часто називають одним з найкорисніших для здоров’я горіхів – він багатий на антиоксиданти, вітамін Е, білок і клітковину, допомагає регулювати рівень цукру і холестерину в крові, нормалізувати артеріальний тиск. Але любителям мигдалю слід знати: вживання цього горіха може давати негативні ефекти – насамперед у тих випадках, коли він поїдається понад норму (30-35 грамів на день).

Що може статися?

Проблеми із травленням. Якщо не дотримуватися дієтичного нормативу, мигдаль може викликати запор, здуття живота та розлад шлунка – це відбувається через високий вміст клітковини.

Читайте також:  За допомогою цієї дієти ви омолоджуватимете свій організм щодня

Зниження засвоєння поживних речовин. Багато хто знає: є клітковина дуже важлива для здоров’я. Але велика кількість продуктів, що містять її (мигдаль у цьому плані – чемпіон) заважає засвоюватися поживним речовинам, включаючи магній, кальцій, цинк та інші. Зловживати клітковиною шкідливо, вона не дає всмоктуватись мікроелементам у кров, зв’язує їх і виводить із тіла зі стільцем.

Збільшення ваги. Мигдаль багатий жирами та калоріями: 100 г горіха дають 50 г жиру. Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, пристрасть до мигдалю може нашкодити здоров’ю, підвищивши ризик відкладення жиру.

Алергія. Мигдаль іноді викликає синдром оральної алергії, при якому виникає першіння в горлі, свербіж навколо рота, набряк язика та губ. Крім того, горіхи можуть викликати алергічну реакцію, яка називається анафілаксією, – цей стан є життєзагрозним.

Читайте також:  Лікар попереджає про «фатальний» ризик побічних ефектів парацетамолу

Камені в нирках. Мигдаль багатий оксалатами, природними сполуками, які у рослинах. Якщо оксалати проникають в організм у значному обсязі, це може призвести до утворення каменів і навіть ниркової недостатності, про це поінформувало видання Times Now.