Правильний спосіб життя і здорові звички знижують ризик деменції на третину!

Ніколи не пізно і ніколи не рано починати піклуватися про наш найголовніший орган – про мозок. Скільки б вам не було років, ви завжди можете допомогти собі і зробити захист від вікових змін міцнішим і надійнішим. Ось кілька простих звичок, які варто розвинути в собі зараз, щоб зустріти старість активної, у здоровому глузді і твердій пам’яті.

Почніть багато ходити

Згідно з дослідженням, проведеного компанією Jama Network Open, у людей, які почали проходити 10 000 і більше кроків в день в середньому віці, мозок був молодшим в середньому на 2,2 року, ніж у тих, хто не займалися спортом. Більш того, згідно з результатами минулорічного дослідження, звичка до активного способу життя допомагає захиститися від депресії в старшому віці: фізичні вправи зменшують запалення і стимулюють викид хімічних речовин, які активізують ріст клітин мозку і кровоносних судин у мозку.

Читайте також:  Ви напевно робите ці 5 помилок, якщо вам більше 50 років. Все це шкодить організму

Їжте зелені овочі

Листовий салат, рукола, шпинат, базилік і петрушка, інша листова зелень — ці смачні овочі здатні «омолодити» мозок на 11 років! Звучить фантастично, чи не правда? Між тим, це правда: листова зелень містить лютеїн, особливий пігмент, яким допомагає збільшувати кількість сірої речовини в тій частині мозку, яка відповідає за пам’ять і здатність до обробки інформації. А так як ми накопичуємо лютеїн протягом усього життя, то ніколи не пізно (і не рано!) почати.

Розгадуйте один кросворд кожен день

Розгадування кросвордів або суддоку розвиває і тренує наш мозок краще, ніж гра в шахи. Розгадуйте хоча б один кросворд кожен день — і ваш мозок отримає достатню зарядку — і «помолодшає» приблизно на вісім років.

Читайте також:  Названо найбільш корисні продукти харчування при гіпертонії
Продовження на наступній сторінці: 1 2