Високий рівень холестерину в крові є передумовою потенційно смертельної небезпеки для здоров’я.

Якщо ваш лікар сказав вам, що у вас високий рівень холестерину, у ваших інтересах «бути обережнішим» у своєму харчуванні.

У кого високий рівень холестерину, слід уникати печінки та субпродуктів. І печінка, і субпродукти є дуже багатими джерелами холестерину, який може підвищити рівень жиру в крові. Хоча печінку можна вважати здоровою через високий вміст вітамінів та низький вміст насичених жирів, її споживання може призвести до проблем зі здоров’ям. Не контролюючи рівень холестерину, ви наражаєтеся на ризик серцевого нападу або інсульту, пише Express.

Всі продукти тваринного походження містять кілька холестерину. Однак це не означає, що люди з високим рівнем холестерину повинні переходити на дієту вегетаріанську.

Щоб контролювати рівень холестерину, найкращим планом харчування є дієта, корисна для серця. Дієтолог радить людям «є багато фруктів, овочів та рослинної їжі». Свіжі, заморожені, консервовані та сушені варіанти – все це враховується у вашій рекомендації п’ять разів на день.

«Овочі, бобові (такі як горох, квасоля та сочевиця), фрукти, горіхи, насіння та цілісні зерна сповнені поживних речовин і корисні для вашого холестерину та вашого серця. Їжте принаймні п’ять порцій фруктів та овочів на день (приблизно по жмені кожного), щоб залишатися здоровим та споживати менше калорійної їжі».

Також рекомендується використовувати різноманітні джерела білка, які можуть містити:

  • Горох
  • Боби
  • Сочевиця
  • Риби
  • Горіхи
  • Курка
  • Нежирне червоне м’ясо

Хоча продукти тваринного походження містять холестерин, важливіше знати вміст насичених жирів. Споживання жирної їжі може зрештою закупорити артерії, що може призвести до серцевих захворювань та інших захворювань.