Бджолиний мед володіє великою кількістю корисних для здоров’я властивостей. Якщо ви не вірите, то вам потрібно всього лише включити його в свій щоденний раціон і поглянути на очевидні поліпшення, які відбудуться з вашим організмом. Це ж так просто!

1. Ваша шкіра стане чистішою

Мед діє як антиоксидант. Якщо ви будете споживати його регулярно, ваш організм зможе сам очищатися від токсинів. А ще він має антибактеріальні властивості, які сприяють природному очищенню шкіри.

2. Ви зможете позбутися зайвої ваги

Так, бджолиний мед допомагає боротися із зайвою вагою. Не слухайте, якщо вам кажуть уникати його споживання і строго дотримуватися обраної дієти. В даному випадку він ніяк не зашкодить, а навіть навпаки, наблизить вас до заповітної мети.

Вся справа в тому, що цукру, що входять в живильний склад меду, зовсім не такі, як, наприклад, в шоколаді. Мед сприяє прискоренню метаболізму, а це в свою чергу допомагає швидше спалювати калорії.

3. Нормалізується рівень холестерину в крові

Мед допомагає регулювати рівень холестерину в крові. До слова, в цьому продукті холестерин відсутній в принципі. А вітаміни і мікроелементи допомагають знижувати рівень холестерину, який вже міститься (і, можливо, підвищений) в крові.

Щоденне споживання меду допоможе вам впоратися з цією проблемою.

4. Ваше серце стане більш здоровим

Згідно з нещодавно проведеним дослідженням, антиоксиданти, які містяться в меді, запобігають звуженню артерій.

Але ж це дуже серйозно, так як може привести до розвитку серцевої недостатності, негативно позначитися на пам’яті і викликати головні болі. Щоб уникнути всього цього, досить випивати по 1 склянці води з однією столовою ложкою меду в день.

5. Покращиться ваша пам’ять

Мед допомагає справлятися зі стресом, діє як антиоксидантний, захисний засіб для організму і на додаток до цього сприяє поліпшенню пам’яті.

Ще не варто забувати, що до складу меду входить кальцій, а цей мінерал при засвоєнні в організмі забезпечує коректне функціонування мозку.

6. Мед допоможе вам краще спати

Завдяки дії меду ви зможете швидше засипати, так як він підвищує рівень інсуліну в крові.

У цьому випадку наша кров вивільняє серотонін, а наш організм перетворює його в мелатонін. Саме цей гормон сприяє швидкому засипанню і забезпечує спокійний і глибокий сон.

7. Ви вирішите свої проблеми зі шлунком

Мед здатний позбавити вас від проблем з шлунково-кишковим трактом, так як це прекрасний натуральний антисептик. Рекомендується приймати по одній столовій ложці меду натщесерце.

Ця проста процедура запобіжить розвитку багатьох захворювань, пов’язаних зі шлунком і кишечником. Ще ви зможете вбити шкідливі бактерії і вилікувати рани, наявні на слизових оболонках.

8. Мед зніме нервову напругу

Мед – це натуральний продукт, який допоможе вам заспокоїти свої нерви і побороти втому.

Завдяки глюкозі, яка міститься в меді і яка якраз потрібна нейронам, ви зможете легко розслабитися. Ще мед корисний для лікування психологічних розладів.

Слід враховувати, що будь-який прояв стресу, будь то емоційний, психологічний або ж фізіологічний, «розуміється» нашим тілом як метаболічний стрес.

Даний тип стресу пов’язаний з однією з функцій надниркових залоз, які відповідають за вироблення адреналіну і кортизолу. А мед стимулює розпад м’язового білка на амінокислоти, і з цього виходять нові цукру.

Весь цей процес відбувається якраз в той час, коли мозок «боїться» залишитися без палива. Мед виробляє глікоген в печінці, який є запасом енергії, необхідної мозку для нормального функціонування.

Таким чином, при регулярному споживанні меду у вас буде достатньо цього самого глікогену. Ось чому його важливо їсти саме кожен день, а не від випадку до випадку.

9. Мед-це ідеальне натуральне проносне

Мед – це натуральне, дуже м’яке, але в той же час ефективне проносний засіб. Він має високий вміст фруктоолігосахаридів. Досягаючи прямої кишки, ця речовина поводиться подібно рослинним волокнам, покращуючи перистальтику кишечника і надаючи м’яку проносну дію.

Наукові джерела: