Язик може стати малиновим, синім, білим, жовтуватим. Коли він не має нормального рожевого кольору, це може вказувати на виникаючі проблеми в здоров’ї. Їх ми і розглянемо.

Червоний (пурпурний). Язик не просто рожевий, а дуже червоний може бути сигналом дефіциту вітаміну B. Скарлатина, екзема і хвороба Кавасакі також можуть викликати почервоніння язика. Водночас червоні плями з білими кордонами вздовж язика-рідкісний, але нешкідливий стан, що називається “географічним язиком”.

Фіолетовий. Проблеми з серцем і поганий загальний кровообіг можуть привести до того, що язик придбає фіолетовий забарвлення.

Синій. Синій язик може свідчити про погану циркуляцію кисню в крові. Дане порушення буває пов’язано з проблемами в роботі легенів або захворюваннями нирок.

Жовтий. Ваш язик може виглядати жовтим, якщо ви курите. Іноді пожовтіння язика викликають гепатит і псоріаз.

Сірий. Наліт на язиці сірого відтінку може вказувати на проблеми з травленням. Крім того, сірий язик спостерігається при виразці шлунка або екзема.

Білий. Зазвичай в цьому випадку мають на увазі не повністю білий язик, а, наприклад, множинні білі плями на його поверхні. Зазвичай вони викликаються грибковими інфекціями (молочниця). У разі таких захворювань, як лейкоплакія або оральний червоний плоский лишай на язиці виникають білі лінії. Іноді лейкоплакія стає злоякісним процесом.

Коричневий. Це зазвичай нешкідливо і пов’язано з тим, що ми їмо і п’ємо. Водночас причиною появи коричневого язика може стати вживання тютюну, яке здатне призводити до появи ознак раку порожнини рота на язиці – зокрема, виразок.

Чорний. Язик від темно-коричневого до чорного найчастіше виявляється результатом діяльності бактерій, які активуються через погану гігієни порожнини рота. Діабет – ще одна можлива причина чорного язика.

Діагностика язика в китайській медицині. З точки зору традиційної китайської медицини діагностика здоров’я по язику враховує чотири основні характеристики. Ці принципи також використовуються в сучасних клінічних дослідженнях.

  • Колір. Колір язика вважається найважливішим показником. Зміни здорового кольору, що зберігаються тривалий час, можуть вказувати на проблеми з основними органами, такими як серце, печінка і нирки.
  • Покриття. Здоровий язик повинен мати тонке білувате покриття – більш товсте покриття може вказувати на проблеми з сечовим міхуром, шлунком або кишечником.
  • Волога. Занадто вологий язик вказує на затримку рідини в тілі і набряклість, в той час як сухий язик – на зневоднення.
  • Форма. Занадто тонкий язик може вказувати на втрату рідини. При такому захворюванні, як амілоїдоз, язик стає великим, так що навіть може ускладнювати жування або ковтання.

Джерело: МедікФорум