Тільки 1% дітей має зайву вагу, спровокований генетичною або ендокринною патологією. Інші випадки ожиріння викликані переїданням і малорухомим способом життя. Про те, як нормалізувати вагу дитини, розповіла лікар-педіатр 1-ї категорії, дитячий гастроентеролог клініки «Медiсвiт» Тетяна Поліщук (м.Київ).

Повні діти частіше хворіють і ризикують увійти в доросле життя з «букетом» хронічних захворювань. Найбільш інтенсивно накопичення жиру відбувається у малюків до 1 року, у дітей в 5-7 років, у підлітків 12-17 років. Щоб нормалізувати вагу дитини, батькам, перш за все, слід змінити власний спосіб життя, підкреслює лікар.

«Ні в якому разі не можна говорити дитині, що він товстий. Поясніть, що гарним самопочуттям ми зобов’язані продуктам, тому їжа має бути здоровою і повноцінною, – радить Тетяна Сергіївна Поліщук. – Спробуйте замість солодощів купувати сухофрукти, вживати більше свіжих фруктів, овочів, зелені, свіжої риби, натурального м’яса. Уникайте покупки ковбас, сосисок, майонезу, напівфабрикатів ».

У раціоні родини повинні бути нежирні сорти м’яса, риба, яйця, молочні продукти. А от вживання хлібобулочних виробів, макаронів, пельменів, варення краще обмежити, виключити манну крупу.

Не можна приймати їжу перед телевізором і за читанням книги, так як, захопившись, можна з’їсти значно більше. Забороніть чіпси, горішки, попкорн, шоколадно-вафельні батончики, обмежте споживання фаст-фуду і газованих напоїв.

Не забувайте про необхідність фізкультури. Бажано всією сім’єю більше часу проводити на свіжому повітрі, ходити пішки, влаштовувати велосипедні прогулянки, відвідувати басейн. Тоді здоровий спосіб життя стане звичкою і для дорослих, і для дітей.