Американська асоціація дієтологів повідомила про результати багаторічних досліджень щодо калорійності ходових страв середнього американця. Виявилося, що найшкідливішою стравою є сендвіч.

Причому сендвічі названі не просто шкідливими, а найшкідливішою їжею сучасності через велику кількість солодких соусів і топінгів або калорійних соусів, що містять надлишок шкідливих ненасичених жирів і швидких вуглеводів. За словами фахівців, не такі шкідливі навіть традиційні для сендвічів червоне м’ясо та ковбаса, пише WSJ.

Мода на здорове харчування багато користі не приносить: хоча замість червоного м’яса та ковбаси в сендвічі та бутерброди все частіше кладуть курячу грудку або м’ясо іншого птаха, для різноманітності смаків додають різні жирні соуси та солодкі кетчупи.

Читайте також:  Сім видів продуктів, які потрібно їсти для зниження тиску

За даними дієтологів, разом із бутербродами та сендвічами американці практично щодня споживають одну п’яту частину щоденної норми солі, 19% щоденних калорій насичених жирів, 7% денної норми доданих цукрів.

Для профілактики ожиріння та інших неприємних наслідків такого раціону лікарі рекомендують відмовитися від білого пшеничного хліба на користь хліба з цільного зерна, в якому багато клітковини, ковбасу замінити на свіжу курячу грудку, індичку або тунець, і краще повністю відмовитися від соусів на олії.

Помідори, огірки, листовий салат та інші овочі та зелень необхідно залишити заради клітковини, вітамінів та безлічі корисних мікроелементів.