Американська асоціація дієтологів повідомила про результати багаторічних досліджень щодо калорійності ходових страв середнього американця. Виявилося, що найшкідливішою стравою є сендвіч.

Причому сендвічі названі не просто шкідливими, а найшкідливішою їжею сучасності через велику кількість солодких соусів і топінгів або калорійних соусів, що містять надлишок шкідливих ненасичених жирів і швидких вуглеводів. За словами фахівців, не такі шкідливі навіть традиційні для сендвічів червоне м’ясо та ковбаса, пише WSJ.

Мода на здорове харчування багато користі не приносить: хоча замість червоного м’яса та ковбаси в сендвічі та бутерброди все частіше кладуть курячу грудку або м’ясо іншого птаха, для різноманітності смаків додають різні жирні соуси та солодкі кетчупи.

За даними дієтологів, разом із бутербродами та сендвічами американці практично щодня споживають одну п’яту частину щоденної норми солі, 19% щоденних калорій насичених жирів, 7% денної норми доданих цукрів.

Для профілактики ожиріння та інших неприємних наслідків такого раціону лікарі рекомендують відмовитися від білого пшеничного хліба на користь хліба з цільного зерна, в якому багато клітковини, ковбасу замінити на свіжу курячу грудку, індичку або тунець, і краще повністю відмовитися від соусів на олії.

Помідори, огірки, листовий салат та інші овочі та зелень необхідно залишити заради клітковини, вітамінів та безлічі корисних мікроелементів.