Американські вчені з’ясували, як насправді влаштовані нічні кошмари і виявили їх несподівану користь.

Виявилося, що страх не є основною причиною того, що людині сняться кошмари. Найчастіше вони засновані на почутті провини, болю втрати або відразі. Вчені відзначили, що емоції є сильнішими і довгоживучими, ніж страх. Вони з’ясували, що кошмари можуть навіть принести полегшення.

Погані сни свідчать про занепокоєння і стресі. Головний мозок обігрує страхи людини цілісним сюжетом. Вчені заявили, що для психіки це дуже добре. Коли люди прокидаються, вони часто пам’ятають своє погане сновидіння. За рахунок того, що відбувається більш якісна обробка психікою, людина легше справляється з переживаннями. У момент, коли сняться кошмари, головний мозок перебуває в стані неспання. Фаза швидкого сну зазвичай настає кожні півтори години. Тільки в ній зазвичай людина і бачить кошмари.

Читайте також:  Простий секрет довголіття: вчені знайшли ще один аргумент на користь оптимістів

Таким чином створюється відчуття безпорадності. Користь для організму полягає в тому, що система кровообігу починає активніше транспортувати необхідні речовини, тому зміцнюється імунітет, нормалізується тиск, зменшуються наслідки стресу.

Вчені встановили, що кошмари сняться, так як людина їсть перед сном. Існують і хімічні причини, наприклад, прийняття різних ліків.