Люди, які снідають, більш активні, здорові і стрункіші, ніж ті, хто ігнорує свій сніданок. Німецькі фахівці дали прості поради про те, як зробити перший за день прийом їжі максимально здоровим.

Дослідження показують, що сніданок є обов’язковою частиною здорового способу життя – звичка снідати сприяє кращому контролю рівня цукру в крові, стабільної енергії без нападів втоми протягом дня, повідомляє портал Freundin.de. Науковцями з Університету Бата було встановлено: щоденний корисний сніданок сприяє зміцненню здоров’я, включаючи людей з ожирінням. У публікації порталу експерти дали кілька простих порад, які допомагають зробити сніданок максимально оздоровчим для організму.

“Не кожен сніданок однаково корисний. Важливо, щоб він містив різні поживні речовини і був збалансований”, – підкреслюють фахівці.

Читайте також:  Названо найкращу ягоду проти раку кишечника

Вживати хороші вуглеводи. Дієтологи підкреслюють: не можна пропускати вуглеводи вранці.

“Тіло з ранку потребує вуглеводів, щоб заповнити запаси енергії в організмі після періоду нічного утримання. Вони особливо важливі для мозку, когнітивної діяльності, здатності концентруватися”, – пояснюють дослідники.

Щоб сніданок був здоровим, важливо вживати складні вуглеводи: цільнозерновий хліб, крупи. Ці продукти також містять багато цинку, який ефективно зміцнює імунну систему. Прості вуглеводи, що містяться в продуктах з білого борошна, не мають клітковини, яка підтримує ситість організму тривалий час, – від них краще відмовитися.

Не забувати про білок. Медики пояснюють: після сніданку, багатого вуглеводами і білками, рівень цукру в крові підвищується повільно – в результаті людина довго не втомлюється, не відчуває різких нападів голоду.

Читайте також:  Як за одне миття покращити зовнішній вигляд волосся: 4 поради професіонала

“Наприклад, можна з’їсти вранці шматок хліба з непросіяного борошна або мюслі з низьким вмістом цукру, йогурт і свіжі фрукти або овочі”, – радять вони.

Їжа повинна бути теплою. Така їжа звільняє організм від додаткової напруги для її розігріву до температури тіла – оптимальної, щоб засвоювати поживні речовини.

“Наша порада: готуйте овес або інші крупи (наприклад, пшоно, кіноа, гречану), змішуйте їх з дрібно нарізаними горіхами, деякими фруктами і ложкою меду”, – поділилися фахівці.

Пити воду і чай. Для заповнення запасів рідини, яку тіло втрачає за ніч, слід випивати склянку води відразу після пробудження – це одна з найздоровіших звичок. На сніданок німецькі експерти рекомендують готувати евкаліптовий чай. Він містить ефірні масла (евкаліптол), які мають протизапальну, відхаркувальну, антибактеріальну дію, – завдяки цьому зміцнюється імунітет, підвищується захист від простудних захворювань.

Читайте також:  І хочеться і колеться: чим сало та інші жирні продукти шкідливі для здоров'я

Не квапитися. Здоровий сніданок принесе максимум користі, якщо буде проходити в спокійній, позбавленій стресу обстановці. Важливо поглинати їжу без квапливості, ретельно пережовуючи.

“Якщо ви не жуєте як слід, ви не даєте організму можливість відчути виникає відчуття ситості, – в результаті з’їдаєте більше, ніж це дійсно необхідно”, – попередили лікарі.