Використання антибіотиків збільшує ризик розвитку діабету на 16%. Це залежить від тривалості курсу і від самих ліків, як встановили вчені з Сеульського національного університету.

Південнокорейські дослідники проаналізували дані Національної служби медичного страхування, які дозволили їм виявити причинно-наслідковий зв’язок між використанням антибіотиків і ризиком діабету.

У базі даних виявилося понад 200 000 дорослих від 40 років і старше. Були проаналізовані демографічні характеристики вибіркової популяції, включаючи призначення антибіотиків, кількість використовуваних класів цих ліків і захворюваність діабетом.

Результати показують, що люди, які найбільш тривало вживають антибіотики мають найвищий ризик розвитку діабету. Також він підвищувався і у тих, хто використовував різноманітні класи цих ліків. Ризик діабету був на 16% вище у тих, хто приймав антибіотики протягом 90 і більше днів, ніж у тих, хто їх не приймав.

Читайте також:  Дощова погода може негативно впливати на здоров'я та самопочуття

Якщо людина застосовувала більше 5 різновидів антибіотиків, то ризик діабету у неї збільшився на 14%, в порівнянні з тими, хто задовольнявся тільки одним типом. Автори дослідження вважають, що антибіотики порушують мікробіоту кишечника, а у вразливих груп населення це може спровокувати діабет.