З роками ймовірність виникнення проблем із зором збільшується. Також для різних вікових груп характерні різні хвороби очей. Деякі з них дуже небезпечні і можуть стати причиною сліпоти.

Дорослі молодше 40 років

Порушення зору в цій віковій групі в основному пов’язані з випадковими травмами очей і аномаліями рефракції (короткозорість, далекозорість, астигматизм і так далі). Наприклад, останніми в США страждають 25% дітей і підлітків, вказують фахівці центрів з контролю і профілактики захворювань (Centers for Disease Control and Prevention, CDC).

Що стосується травм очей, то більше половини отримують у зв’язку з ними лікування пацієнтам від 18 до 45 років. Також навіть в такому, відносно молодому, віці є загроза розвитку діабету. Діабетичне ураження судин сітківки ока-одна з основних причин сліпоти. Ще експерти попереджають: спосіб життя, який людина веде до 40 років, може негативно позначитися на зорі і здоров’я очей в наступні роки. До негативних факторів відносяться, наприклад, куріння або вплив сонячного світла.

Старше 40 років

У цьому віці найбільший ризик очних хвороб. Основними захворюваннями очей у людей від 40 років є катаракта, діабетична ретинопатія, глаукома і вікова дегенерація жовтої плями. Вони часто протікають безсимптомно на ранніх стадіях. Поширеність сліпоти і порушень зору швидко збільшується з віком, особливо після 75 років.

Фахівці відзначають: здоровий спосіб життя і увагу до власного здоров’я можуть знизити ризик ряду патологій і захистити очі. Фактори, які можуть сприяти поліпшенню загального стану очей, включають:

  • дієту, багату антиоксидантами;
  • підтримка нормального рівня цукру в крові;
  • підтримка нормального рівня холестерину;
  • контроль маси тіла і артеріального тиску в поєднанні з регулярними фізичними вправами.