Дотримуючись принципів здорового харчування, люди часто майже повністю виключають жири з раціону. Але подібні заходи не йдуть на користь організму. Розповідаємо, як зрозуміти, що у вашому раціоні не вистачає жирів.

У січні 2010-го вчені з Окланда опублікували результати дослідження, в якому з’ясували наступне: пацієнти, чий раціон включав знежирені продукти і велику кількість вуглеводів, знаходилися на тому ж рівні ризику серцево-судинних захворювань, що ті, хто їв багато жирної їжі. Друга група учасників дослідження отримувала велику кількість насичених жирів з м’яса і молочних продуктів, але менше вуглеводів — в їх раціоні не було картоплі, рафінованого цукру і піци. Ця група знизила ризик захворювань серцево-судинної системи і серцевого нападу.

Крім ризику хронічних захворювань, відсутність жиру в раціоні призводить і до інших наслідків. Якщо ви їх помітите, радимо звернутися до фахівця.

Ви не можете сконцентруватися

Жирні кислоти омега-3 — важливий елемент для правильної роботи мозку, гарної пам’яті і розумових здібностей. Жирні кислоти допомагають формувати нові клітини в мозку, зміцнюють нервові закінчення і тим самим дозволяють швидше передавати сигнали в мозок.

Читайте також:  Болить голова? Ось як цього позбутися без ліків

Саме тому середземноморська дієта, що включає морепродукти і авокадо — вони багаті жирними кислотами — корисна для дітей в дошкільному віці. Доведено, що така дієта запобігає синдром гіперактивності та дефіциту уваги і покращує академічну успішність.

Через брак омеги-3 погіршується увага, пам’ять і концентрація.

У вас проблеми із зором

Проблеми із зором

Макулярна дегенерація вважається головною причиною проблем із зором. Тільки в США людей, у яких поганий зір, налічується понад 11 мільйонів. Фахівці американського Національного інституту здоров’я протягом 12 років спостерігали за пацієнтами і прийшли до висновку, що споживання омеги-3 знижує ризик розвитку макулярної дегенерації на 30%.

Дефіцит жиру в дієті може призвести до синдрому сухого ока, тому при перших ознаках фахівці рекомендують додати в раціон більше оливкової олії та риби.

Ви не відчуваєте насичення

Якщо ви постійно відчуваєте голод або знову хочете їсти через годину після прийому їжі, швидше за все, справа у відсутності жиру в раціоні. Дослідження, опубліковане в 2010-му, довело: невелика кількість корисних жирів допомагає відчути насичення і регулювати апетит. До того ж корисні жири підсилюють відчуття насолоди їжею.

Читайте також:  Названо нову ознаку деменції у людей "постарше"

В іншому дослідженні встановили, що поліненасичені жири (червона риба, волоські горіхи, тофу) або насичені жирні кислоти (масло, сало) дозволяють швидше відчути насичення, ніж мононенасичені жирні кислоти (авокадо, оливкова олія, арахісова олія).

Американська асоціація кардіологів рекомендує поєднувати поліненасичені жири з мононенасиченими жирними кислотами, щоб отримувати більше користі для здоров’я.

У вас депресія

депресія

Як це ні парадоксально, але жири можуть допомогти впоратися з депресією. Дослідження, в якому брали участь майже 22 000 норвежців, встановило: ті люди, які регулярно вживали риб’ячий жир з печінки тріски, знижували ймовірність виникнення симптомів депресії на 30%.

Через брак корисних жирів людина може стати дратівливою і навіть агресивним. Фахівці з Університету Піттсбурга з’ясували, що дефіцит омега-3 може призвести до імпульсивної поведінки у людей старше 45 років.

Ви відчуваєте біль в суглобах

Кількість жирів у щоденному раціоні необхідно контролювати, якщо ви страждаєте артритом. Дефіцит омега-3 призводить до запалення суглобів ранкової скутості. Фахівці рекомендують вживати їжу, багату омега-3, якщо ви помічаєте у себе проблеми з суглобами. Жирні кислоти поліпшують кровотік, що допомагає роботі суглобів під час тренування.

Читайте також:  Два продукти, через які можуть боліти суглоби

Однак варто стежити за порціями: занадто велику кількість омега-3 викликає напругу в суглобах.

У вас суха шкіра

Суха шкіра

Як тільки ви помітили, що шкіра стала сухою, перше, на що потрібно звернути увагу, це ваш раціон. Жирні кислоти важливі для природного зволоження шкіри. Особливо важлива все та ж омега-3 — вона необхідна для виробництва ліпідів, які зберігають молодість. «Всі клітини шкіри одягнені в оболонку з жирів, яка допомагає захистити шкіру від висихання і зневоднення і працює як захисний механізм. Тому порушення жирової оболонки може призвести до серйозних проблем зі шкірою», — говорить Джесіка Ву, дерматолог з Лос-Анджелеса і автор книги Feed Your Face.

Джерело: The challenger