Вірус, який викликає covid-19 змінюється з плином часу. Циркулюючі в світі штами відрізняються від тих, з яких почалася пандемія.

Вчені з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі виявили антитіло, яке захищає від різних штамів коронавірусу. Воно прикріплюється до частини вірусу, яка мало змінюється від варіанту до варіанту.

Це означає невисоку ймовірність того, що вірус виробить опірність до цього антитіла. Результати опубліковані в науковому журналі Immunity.

В ході дослідів на мишах мікробіологи отримали 43 антитіла. Вони вибрали дев’ять з них і перевірили, наскільки добре вони захистять тварин від вірусу SARS-CoV-2.

Одне з них, назване SARS2-38, відрізняється здатністю приєднуватися до частини спайкового білка вірусу, рідко піддається мутаціям. Американські вчені досліджували близько 800 тис. прикладів геному SARS-CoV-2, і тільки у 0,04% зразків є мутація, що дозволяє коронавірусу уникнути впливу антитіла.

“Це антитіло одночасно має як високу нейтралізуючу здатність (що означає, що воно дуже добре працює при низьких концентраціях), так і широкий нейтралізуючий ефект (що означає, що він працює проти всіх варіантів)”, – пояснив професор молекулярної мікробіології Майкл Даймонд.