ГоловнаНовини Здоров'яНа скільки років знижують життя різні шкідливі звички

На скільки років знижують життя різні шкідливі звички

Два роки або п’ять років – питання не пусте, як тільки справа стосується конкретного життя. Наукові дослідження показують, чого може коштувати людині та чи інша звичка.

наскільки небезпечне рідкісне куріння

Куріння – один з потужних чинників погіршення здоров’я і розвитку різних форм раку. Дослідження, яке проводилося в Канаді з допомогою математичних моделей показало, що люди, які схильні до шкідливих звичок, в середньому втрачають 6 років життя, а конкретно курці ризикують скоротити своє на 32-39%.

Що стосується звички зловживати їжею, то вченими з Великобританії нещодавно було завершено дослідження за участю більше 22 тисяч чоловіків і жінок, що знаходилися в полі спостереження фахівців протягом десяти років. Цей проект продемонстрував, що надлишкова маса тіла й ожиріння у любителів рясно поїсти призводять до збільшення ризику серцево-судинних захворювань, ушкоджень суглобів, різних видів раку. У свою чергу, люди без ожиріння, в житті яких мали місце відсутність куріння, фізична активність, обмеження алкоголю і регулярне споживання фруктів, за станом здоров’я були на 14 років молодше за своїх однолітків.

Читайте також:  Названо 6 продуктів, які помилково вважаються корисними

Також скорочує життя сидячий спосіб життя. Вчені заявляють: навіть при нормальній вазі малорухливість робить життя коротшим. Між тим у людей старше 50 років регулярні фізичні навантаження при відсутності ожиріння, куріння і зловживання алкоголем продовжують життя чоловікам – на 7 років, жінкам – на 16 років.

Іншою причиною більш короткого життя може стати занадто активне вживання червоного м’яса (крім нього ще швидких вуглеводів і солодких напоїв). В Німеччині дослідження з участю 22 тисяч чоловік завершилося висновком про те, що надмірне споживання червоного м’яса поряд з іншими шкідливими факторами у віці після 40 років може скорочувати тривалість життя чоловіків – на 18 років, жінкам – на 14 років.

Читайте також:  Ці три ферментовані продукти ефективні для схуднення та оздоровлення кишечника

Тепер про алкоголь. Можливо, невелика кількість спиртного може принести певну користь. Але зловживання алкоголем (навіть не алкоголізм!), як показало дослідження японських вчених, знаходиться в ряду факторів, що скорочують життя на 10 років.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News