Щоденний прийом аспірину може завдати здоров’ю більше шкоди , ніж користі , вважають експерти з англійської Університету Уорвіка . Вони закликають лікарів перестати рекомендувати пацієнтам подібну профілактику .
 
Сотні тисяч людей , які регулярно приймають аспірин , захищають себе таким чином від ризику хвороб серця та інсультів. Безліч наукових досліджень довели , що прийом аспірину дозволяє знизити загрозу серцево – судинних хвороб на 10%. Деякі дослідження йдуть ще далі і стверджують , що аспірин захищає людину також і від раку прямої кишки.
 
Однак регулярний прийом аспірину в деяких випадках призводить і до негативних для здоров’я наслідків, на зразок внутрішніх кровотеч , а також геморагічних інсультів , тобто тих , що викликаються лопнувшими , а не заблокованими кровоносними судинами мозку. Експерти з Університету Уорвіка проаналізували всі існуючі докази користі і шкоди прийому аспірину , і дійшли висновку , що для здоров’я людини буде краще не приймати ліки.
 
Так , аспірин дійсно на 10-15 % знижує небезпеку інсультів , інфарктів та інших хвороб серця. Але при його щоденному прийомі ризик шлунково -кишкових кровотеч виростає на цілих 37% , геморагічного інсульту на 32-38 % , що збільшує смертність від усіх цих недуг на 68-117 і 8-10 людини на кожні 100 000 пацієнтів відповідно.
 

“Між користю і шкодою від щоденного прийому аспірину дуже тонка грань , – говорить автор дослідження професор Ейлін Кларк. – Ми повинні бути дуже обережні . Не слід виписувати аспірин всім підряд без точного розуміння тих негативних ефектів , які можуть виявитися при його щоденному використанні “.

Читайте також:  Названо алкогольні напої, які підвищують ризик деменції