Більшу частину корисного, якого потребує ваше тіло, можна знайти в продуктах, які ви їсте. Добавки не потрібні, якщо тільки ви не схильні до певного дефіциту. Неконтрольований лікарем прийом добавок може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

За даними Комітету лікарів за відповідальну медицину (Physicians Committee for Responsible Medicine), вам слід «уникати» добавок із залізом. Цей метал може “нашкодити” здоров’ю мозку, попереджає ПКРМ.

“Приймайте добавки заліза тільки за вказівкою лікаря”.

Наскільки обережним ви повинні бути?

Залізо є життєво важливим компонентом крові, воно допомагає переносити кисень з легенів в іншу частину нашого тіла.

Підвищення рівня заліза в головному мозку є відомою особливістю старіння і деяких захворювань головного мозку. Це викликало побоювання, що зміни рівня заліза можуть збільшити ризик розвитку деменції у людини.

“Існують суперечливі дані про те, чи збільшують зміни рівня заліза в крові ризик розвитку деменції у людини, але дослідники виявили зв’язок між підвищеним вмістом заліза в мозку і погіршенням симптомів”, — повідомляє Alzheimer’s Research UK.

Інші органи охорони здоров’я також висловили занепокоєння, але також не хочуть робити висновки.

«Поточне дослідження показує, що, ймовірно, існує зв’язок між природними металами та розвитком або прогресуванням хвороби Альцгеймера», — йдеться в повідомленні товариства Альцгеймера (AS).

Скільки заліза потрібно?

За даними NHS, кількість заліза, яке вам потрібно, становить:

  • 8,7 мг на день для чоловіків старше 18 років.
  • 14,8 мг на день для жінок віком від 19 до 50 років.
  • 8,7 мг на день для жінок старше 50 років.

Джерело: Express