ГоловнаНовини Здоров'яЧерепно-мозкові травми повільно руйнують психіку

Черепно-мозкові травми повільно руйнують психіку

Про це заявили американські вчені , провівши великомасштабне дослідження . Експертів цікавило , чи змінюється з часом душевний стан тих , хто в ранній юності отримав черепно -мозкову травму (ЧМТ ) , і якщо так , то як .

депресіяУ 2007 році команда дослідників під керівництвом Метью Уайлі вивчила результати анкетування 3112 дітей з ЧМТ. Проаналізувавши відповіді на ряд питань , вчені прийшли до висновку , що 1,5 % молодих респондентів страждали депресією.

Через шість років добровольці пройшли повторне опитування . « За порівняно невеликий термін цей показник збільшився більш ніж у два рази: на сьогоднішній день депресивного стану піддавалися вже 3,7 % з них» , – звернув увагу Метью Уайлі .

За словами експерта , серед дорослих людей, що отримали в дитинстві черепно -мозкову травму , страждають депресією ще більше.

« Їхня кількість досягла 15%. Ми вважаємо , що цей феномен має зацікавити медичних працівників , і сподіваємося , що лікарі зможуть його розгадати » , – заявив дослідник .

Правда , на думку Уайлі , ймовірність виникнення депресивного стану у дітей залежить не тільки від здоров’я дитини , але і від атмосфери, що панує в його родині .