Представниці прекрасної статі, що налягають на банани, форель і авокадо, можуть тим самим протистояти негативним наслідкам вживання солі та знижувати ризик серцевих нападів. Такого висновку дійшли вчені з Університету Амстердама.

Насичена калієм їжа пов’язана зі зниженням артеріального тиску, який зростає, якщо в раціоні людини є багато солі. Вчені з Нідерландів з’ясували, що саме такі продукти дуже корисні для жінок, які не можуть відмовитися від солоної дієти. Сіль призводить до підвищеного вмісту натрію в організмі, а це збільшує артеріальний тиск, що підвищує ризик інфарктів або інсультів.

Людству вже дуже давно радять обмежити вживання солі, проте це дуже складно зробити в сучасному світі, де люди активно вживають перероблені продукти харчування, які вже містять масу солі. Калій допомагає організму виводити більшу кількість натрію разом із сечею. Дослідження показало, що дієтичний калій особливо корисний здоров’ю представниць прекрасної статі.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим вживати не менше 3,5 г калію на день і менше 2 г натрію, що еквівалентно 5 г солі. До їжі, що містить багато калію, відносять овочі, фрукти, насіння, бобові, молочні продукти та рибу.