Клініка Майо представила увазі симптоми гострої пневмонії і фактори, які збільшують ризик розвитку стану. Одним із сигналів небезпеки є сплутаність свідомості. Матеріал відповідного змісту опублікований на офіційному сайті установи.

Як пояснюють фахівці, гостра пневмонія підвищує ймовірність передчасної смерті, тому критично важливо негайно звернутися за медичною допомогою, ні про яке самолікування не може бути й мови. Симптомами небезпечного захворювання є кашель з жовтим або навіть кров’янистим слизом, лихоманка, пітливість і озноб, задишка, неглибоке прискорене дихання, сильний біль у грудях, який посилюється при диханні і кашлі, втрата апетиту, сильна втома, нудота і блювота, особливо у маленьких дітей, сплутаність свідомості, що нерідко зачіпає літніх людей.

Що стосується факторів ризику, то людина схильна до небезпеки загострення стану, якщо знаходиться у відділенні інтенсивної терапії лікарні на «апараті штучної вентиляції легенів». Сюди ж відносяться хронічні хвороби органів повітряного дихання, серед яких астма і ХОЗЛ.

Куріння в свою чергу руйнує природний захист організму від бактерій і вірусів, що викликають пневмонію, що також слід взяти до уваги. Ослаблена імунна система і особи з ВІЛ, пацієнти, які перенесли трансплантацію органів, що проходять хіміотерапію або тривало приймають стероїди, також більше схильні до небезпеки.