Багаті люди частіше схильні вважати, що володіють знаннями в неіснуючих областях – свій розум вони швидше перебільшують, ніж недооцінюють.

Про те, що багаті люди мають надто втішну думку про свої розумові здібності, заявили вчені з міжнародної групи (Університетський коледж Лондона і Австралійський католицький університет).

«Багаті демонструють схильність до перебільшення своїх розумових здібностей більше, ніж бідні», – констатували, зокрема, ці фахівці.

Дослідники апелюють до результатів проведеного ними експерименту. Його учасників, чоловіків і жінок, просили оцінити, наскільки добре вони обізнані про поняття, що відносяться до 16 різних розділів математики. Свої знання можна було оцінити за шкалою від 1 до 5 балів, при цьому 1 бал означав «ніколи не чув про це», а 5 – «знаю це добре, розумію концепцію».

Учасникам даного тестування спеціально не повідомлялося, що декілька тем, свої пізнання в яких люди повинні були оцінити, були придуманими, неіснуючими. У фіналі експерименту з’ясувалося, що багаті люди частіше оцінювали свою обізнаність в цих вигаданих темах як хорошу.

Дослідники відзначають, що дана стратегія перебільшувати свій розум і пізнання в чому-небудь може сприяти збагаченню, оскільки це дозволяє розраховувати на більш високу винагороду своїх здібностей.

Джерело: МедікФорум