З кожним роком наше серце все більше потребує захисту – і ці продукти можуть його забезпечити.

Найбільший вплив на наше здоров’я надає наш спосіб життя: харчові звички, рухова активність, вміння справлятися зі стресами. І продукти, які ми їмо щодня, в підсумку можуть стати підтримкою для нашого здоров’я – або навпаки, причиною розвитку серйозних хвороб. Ми зібрали кілька продуктів, які варто їсти частіше, щоб підтримати здоров’я серця — адже саме від здоров’я цього найважливішого органу залежить наше довголіття!

Сало

Так-так, ми не помилилися: жирне, неодноразово вилагане дієтологами сало – дуже корисний для здоров’я серця продукт. Справа в тому, що більшу частину жирів в салі складають мононенасичені кислоти, які дуже корисні для здоров’я судин і серця, так як «розчиняють» небезпечний холестерин. Так що кілька скибочок сала в день – рекомендована лікарем норма!

Насіння

У 100 г насіння соняшнику міститься 10% добової норми магнію — елементу, необхідного для нормальної роботи серця. Також це насіння багате цинком, який також потрібен для здоров’я серцево-судинної системи. А гарбузове насіння багате корисними харчовими волокнами, які знижують обсяг небезпечного холестерину. І магнію в них теж дуже багато: в 65 грамах міститься добова норма цього елемента.

Пиво

Пиво – найдоступніше джерело кремнію, елемента, який допомагає знизити ризик розвитку атеросклерозу, захворювання, що вражає судини і приводить до інфаркту. Для того, щоб отримати добову дозу кремнію, досить випити всього один півлітровий келих пива — головне, не закушувати його жирною їжею!

Кава

Помірне вживання кави допомагає знизити аритмію — до такого висновку прийшли вчені уз Сіднейського університету. А якщо випивати в день 4 чашечки ароматного напою, то можна істотно знизити ризик розвитку судинних захворювань. Головне, пийте чорну каву, без молока і вершків.

Томатна паста

Лікопін — важливий елемент, який життєво необхідний нашому серцю. Чим менше його вміст в організмі, тим вище ризик захворіти серцево-судинними захворюваннями. А найпростіше його отримати з томатної пасти: всього в 4 грамах міститься добова норма лікопіну – це менше чайної ложки!

Картопля

Дієтологи все частіше радять не виключати картоплю з раціону, навіть якщо ви дотримуєтеся дієти. Відварна картопля або запечена без олії безпечна для фігури і дуже корисна для здоров’я. Справа в тому, що картопля багата калієм, який допомагає регулювати кров’яний тиск, а також вітаміном В6, дуже важливим для утворення червоних кров’яних тілець.

Банан

Ще один продукт, який в жодному разі не можна викидати зі свого раціону: всього один невеликий банан в день допоможе підтримувати необхідний рівень калію і натрію, що забезпечують нормальне функціонування всіх м’язів — в тому числі серцевого. Дуже корисно, а головне — смачно!

Йогурт

Тільки ні в якому разі не знежирений: дослідження, проведене фахівцями Університету, підтвердило: всього дві порції йогурту в день знижують ризик інфаркту та інсульту на 30%. Але тільки без цукру!

Джерело: Домашний очаг