Вдихання деяких мікробів, а саме бактерій Legionella, вважається способом передачі потенційно смертельної пневмонії, відомої як хвороба легіонерів. Кожна десята людина, яка захворіла на цю недугу, помирає через хворобу.

Бактерії Legionella, які викликають потенційно смертельну хворобу легіонерів, зазвичай накопичуються у душі чи сливі води, яким не користуються регулярно. Бактерії спеціалізуються на зараженні імунних клітин людини, таких як макрофаги, які відповідають за знищення чужорідних загарбників, пише Express.

Коли люди включають душ або кран, краплі води, заражені бактеріями Legionella, поширюються через бризки, що утворюються у вигляді дрібних крапель, відомих як аерозолі.

“Люди вдихають ці аерозолі в легені через аспірацію, оскільки вони досить малі, щоб їх можна було вдихнути”, – пояснює компанія. Потім легені заражаються бактеріями Legionella, і людина заражається хворобою легіонерів або гарячкою Понтіак. Хвороба легіонерів – потенційно смертельна форма пневмонії, і всі сприйнятливі до інфекції», – каже терапевт Ірина Андрєєва.

Тим не менш, до тих, хто особливо схильний до важкого запалення легенів, відносяться курці, які сильно п’ють, люди, які страждають на хронічні респіраторні захворювання, діабетики і всі особи старше 45 років.

“Для тих, хто захворює на хворобу легіонерів під час перебування в медичному закладі, помирає приблизно кожен четвертий. Поза лікувальними закладами – кожен десятий. З іншого боку, гарячка Понтіак, яка також викликається бактеріями легіонели, може викликати лихоманку, головні та м’язові болі”.

Якщо не лікувати, інфекція може стати важчою протягом першого тижня, і інфіковані люди можуть відчувати додаткові симптоми, такі як кашель із зеленим мокротинням та задишка.