Багато хто використовують полівітаміни, щоб поповнити запаси вітамінів чи мінералів, яких їм може не вистачати у раціоні. Як випливає з назви, полівітаміни містять низку вітамінів та мінералів.

Хоча є вагомі підстави для прийому полівітамінів, особливо якщо ви не можете отримати їх достатньо з їжею, прийом таких добавок може представляти приховані ризики для здоров’я.

Дослідження пов’язало ширше використання полівітамінів із загальним вищим ризиком деяких видів раку, пише Express.

«Полівітаміни є одними з добавок, що найчастіше використовуються, але їх ефективність у запобіганні раку залишається неясною», — каже дієтолог-нутриціолог Ігор Строков. – Вчені вивчили зв’язок між використанням полівітамінів та ризиками загального та локалізованого раку у великій когорті, щоб встановити потенційні профілактичні чи шкідливі відносини».

Дещо вищий загальний ризик раку спостерігався у чоловіків (але не у жінок), які щодня приймали один або кілька полівітамінів, порівняно з тими, хто їх не приймав. Останнє відображало більш високий ризик розвитку раку передміхурової залози та лейкемії.

Прийом більше одного полівітаміну на день також був тісно пов’язаний із ризиком розвитку раку ротоглотки у жінок. Навпаки, щоденне вживання полівітамінів було пов’язане з ризиком розвитку раку товстої кишки в обох статей.

«Немає надійних доказів того, що будь-які харчові добавки можуть допомогти запобігти раку», – додає Строков, коментуючи дослідження.