Парацетамол є одним з найбільш поширених безрецептурних препаратів. У ліків широкий спектр застосування – починаючи від болю в спині і до позбавлення від симптомів похмілля. Лікарі розповіли, наскільки безпечно вживати парацетамол на щоденній основі.

Зазвичай таблетки цього препарату містять близько 500 мг речовини, дія якого можна помітити вже через годину після застосування. Медики відзначають, що парацетамол не слід приймати з іншими ліками, що володіють подібним ефектом або містить той же діюча речовина.

Особливістю цього анальгетика є те, що його можна приймати навіть вагітним жінкам, але при помірних кількостях. За 24 години дорослій людині дозволяється вживати не більше двох таблеток парацетамолу чотири рази на день.

Читайте також:  Дієтологиня назвала безпечну норму хліба в день

Ліки можна пити як з їжею, так і без, при цьому перерва між першою і наступною дозою не повинен бути менше чотирьох годин. Передозування препаратом може викликати серйозні ускладнення, зазначає Express. Лікарі підкреслюють, що при зловживанні парацетамолом сильно страждає печінка. Також існує ризик збільшити кровотечі при його регулярному прийомі.

Як відзначають медики, поєднувати ліки з іншими препаратами варто з обережністю. Наприклад, анальгетик можна вживати разом з іншими жарознижувальними таблетками, в яких міститься альтернативна діюча речовина. До них відносяться аспірин і ібупрофен.

Також парацетамол часто призначають разом з антибіотиками. Однак при наявності епілепсії або туберкульозу ліки варто приймати з обережністю. Перед вживанням парацетамолу експерти радять звернутися до свого терапевта, якщо є подібні захворювання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News