Британський професор Кевін Уорвік (Kevin Warwick) не перший рік працює над втіленням в реальність ідеї про біологічного робота. Ще 10 років тому він інтегрував у власний організм самий найпростіший RFID-чіп, нове ж його досягнення ще більш дивовижне.

З групою колег Уорвік штучно виростив нейронні мережі, за допомогою яких можливо на відстані керувати елементарним механічним роботом. Мікропроцесор у робота відсутній, пристроєм управляють живі нейрони мозку щура. Чіп, «підключений» до певних нейронів головного мозку, здатний змушувати робота діяти «правильно». Також, цікавий той факт, що можливе і подальше зростання нейронів, завдяки чому істота зможе здійснювати більш складні дії.

Читайте також:  Чим небезпечний та корисний для організму сир

У плани вчених входить створення об’єкта з великою кількістю нейронів, порядку 30 млн. А наступним етапом досліджень має стати людський організм. Вчені вважають, що їхній винахід допоможе продовжити життя мозку людини. «Якщо домогтися, щоб мозок залишався живим, то навряд чи доведеться хвилюватися з приводу тіла», – говорить професор Уорвік.