Ситуація: У вас запланована тисяча справ, але ви все ж тримаєте дану собі обіцянку вести здоровий спосіб життя і похапцем збираєте спортивну сумку, щоб встигнути попрацювати у фітнес-клубі до початку роботи. Розминка зроблена, кілометри на біговій доріжці намотані, гантелі підняті, вам залишається лише скинути з себе спортивний одяг та взуття і встигнути обполоснутися, перш ніж відправитися в офіс. І тут… о, жах! Ви усвідомлюєте, що забули, забули взяти з собою шльопанці для душової! З жахом ступаючи навшпиньки, ви намагаєтеся не потрапити в «пастки» чужого волосся і крапель поту на холодній, страшній підлозі.

Перша думка: «Грибки, бородавки… і що ще там можна підчепити на цьому святі одноклітинного життя?», а також: «Не треба на мене дивитися! Так, я забула шльопанці. Я ж не навмисне!»

Найгірше, що може статися

Вам дуже, дуже, дуже не пощастить, якщо ви поранитеся в роздягальні: проткнете мозоль гострим килимком у душовій або наступите на цвях, наприклад. «Цей цвях буде покритий бактеріями, а значить, вам буде загрожувати глибока і серйозна інфекція, яка може довести вас аж до госпіталізації», говорить Мередіт Вард, лікар-ортопед при Госпіталі святого Франциска в Хартфорді. Але вона обнадійливо запевняє, що такі випадки — крайня рідкість для роздягалень.

Що, швидше за все, відбудеться

Ви зловите на собі пару косих поглядів. Тому що, так, ви явно напрошуєтесь на якесь зараження, грибкове або вірусне — приміром, на «стопу атлета» або підошовну бородавку. Зазвичай вони чудово почуваються у вологій атмосфері і можуть перекочувати на вашу шкіру і ужитися на ній, навіть якщо у вас не було ніяких порізів, подряпин і мозолів (тому будьте особливо передбачливі, якщо такі ранки вже є!). На щастя, вилікувати і те, й інше, досить просто — пару тижнів спеціального крему для стопи атлета або хірургічна/лазерна процедура з видалення бородавки.

Але ж краще уникнути їх, ніж лікувати. Збирайте спортивну сумку заздалегідь (з чистими і сухими речами!), а якщо і забудете шльопанці — підходіть до проблеми з креативом, навіть якщо він зірве для вас ще більше косих поглядів. Деякі відвідувачі душових у фітнес-клубах «жертвують» для душа (у відсутність шльопанців) шкарпетки, рушники і навіть надягають на ноги пластикові пакети. Вже краще так! Головне, ретельно висушити ноги після душу і взутися до того, як ви почнете вбиратися назад в свій робочий одяг.