Чергове дослідження виявило зв’язок між брудним повітрям та ожирінням. Воно проводилося вченими з університету Мічігану.

Ожиріння – це серйозна проблема для охорони здоров’я, і ​​найчастіше до нього призводить неправильне харчування разом з відсутністю фізичних навантажень і поганою спадковістю.

Однак у новому дослідженні американські вчені виявили вплив факторів навколишнього середовища, які можуть впливати у справі формування зайвої ваги. Одним із таких факторів є забруднення повітря.

Виявилося, що у жінок віком від 40 до 50 років, які зазнавали тривалого впливу брудного повітря, збільшується індекс маси тіла, зростає коло талії та кількість жирових відкладень під шкірою.

Ці негативні ефекти були пов’язані з вищим рівнем вмісту дрібних частинок у вигляді двоокису азоту і озону. У сферу уваги вчених потрапили 1654 жінки із середнім віком 49,6 років. За ними спостерігали з 2000 до 2008 року.

Вплив брудного повітря визначався шляхом зв’язування адрес цих жінок з оцінкою концентрації забруднюючих речовин, яка проводилася метеорологічними службами. Розмір та склад тіла вимірювали за допомогою спеціальної шкали, коли жінок відвідували приблизно один раз на рік.