Чергове дослідження виявило зв’язок між брудним повітрям та ожирінням. Воно проводилося вченими з університету Мічігану.

Ожиріння – це серйозна проблема для охорони здоров’я, і ​​найчастіше до нього призводить неправильне харчування разом з відсутністю фізичних навантажень і поганою спадковістю.

Однак у новому дослідженні американські вчені виявили вплив факторів навколишнього середовища, які можуть впливати у справі формування зайвої ваги. Одним із таких факторів є забруднення повітря.

Виявилося, що у жінок віком від 40 до 50 років, які зазнавали тривалого впливу брудного повітря, збільшується індекс маси тіла, зростає коло талії та кількість жирових відкладень під шкірою.

Читайте також:  Які захворювання викликає часте пиття шампанського

Ці негативні ефекти були пов’язані з вищим рівнем вмісту дрібних частинок у вигляді двоокису азоту і озону. У сферу уваги вчених потрапили 1654 жінки із середнім віком 49,6 років. За ними спостерігали з 2000 до 2008 року.

Вплив брудного повітря визначався шляхом зв’язування адрес цих жінок з оцінкою концентрації забруднюючих речовин, яка проводилася метеорологічними службами. Розмір та склад тіла вимірювали за допомогою спеціальної шкали, коли жінок відвідували приблизно один раз на рік.