Людина з деменцією може також відчувати «неспокійний» сон та «яскраві» сни ночами.

Деменція – це група симптомів, пов’язаних із зниженням функції мозку. Найчастіше вражає людей похилого віку, загальні ознаки включають втрату пам’яті та зміни поведінки. Як і у разі будь-якого захворювання, чим раніше воно буде виявлено, тим швидше людина зможе отримати необхідну допомогу, пише Express.

Хоча досі немає ліків від деменції, існують методи лікування, які допомагають уповільнити її прогресування, а також полегшити симптоми. Це може значно покращити якість життя як людини з деменцією, так і її близьких. Однак важливо знати про різні симптоми, пов’язані з деменцією, оскільки вони можуть виявлятися у будь-якій ситуації.

Очевидні симптоми деменції можуть включати втрату пам’яті і труднощі з концентрацією уваги, замішання при виборі правильної дрібниці при здійсненні покупок, спроби стежити за розмовою або знаходити потрібні слова. Інші поширені симптоми включають труднощі з виконанням звичних повсякденних завдань, плутанину в часі і місці і, часто, перепади настрою.

Вона також поділилася деякими менш очевидними ознаками.

Плутанина з приводу правильної здачі під час покупок може бути запобіжною ознакою недоумства.

Зверніть увагу на зміни у поведінці чи мовні проблеми. Вони поступово з’являються і з часом повільно погіршуються.

«Незвичайніші симптоми, які потрібно помітити, — це такі речі, як порушений сон, яскраві сновидіння та проблеми з розпізнаванням та розумінням грошей. Інші менш відомі симптоми включають зміни у поведінці, такі як втрата впевненості, замкнутість та втрата інтересу до друзів, роботи чи хобі».

Щоб якнайкраще допомогти людині, яка живе з деменцією, ключову роль відіграє соціальна підтримка — це може бути сім’я, особа, яка здійснює догляд, або навіть такі речі, як приєднання до нових груп активності.

Дослідження показують, що соціальні, інтелектуальні та творчі заняття можуть допомогти покращити моральний дух, настрій і здоров’я людини, яка страждає на деменцію.