Чаювання в якості щоденної звички здатне стати ключем до довголіття. Про це в розповіла британська терапевтка Низа Аслам.

За її словами, кілька чашок чаю допоможуть зміцнити організм і жити довше. Лікар радить випивати дві-три чашки цього напою в день.

Терапевт в інтерв’ю Express посилається на дослідження, яке було опубліковано в Європейському журналі профілактичної кардіології. Тоді вчені встановили, що щоденне споживання чаю пов’язане зі зниженим ризиком серцево-судинних захворювань, а також смерті від усіх причин.

Вони вивчили звички 100902 учасників експерименту, які не мали в анамнезі інфаркту, інсульту або раку. Крім того, їх розділили на дві групи: “Люди, які постійно п’ють чай” (понад три дні на тиждень) і “ніколи або рідко п’ють чай” (менше трьох днів на тиждень). Спостереження за учасниками велося близько 7,3 років.

Читайте також:  Коли екран телефону може принести користь організму

В результаті дослідниками був зроблений висновок, що щоденна звичка випивати кілька чашок чаю пов’язано з більшою протяжністю життя.

Так, аналізи показали, що у 50-річних людей, регулярно п’ють чай, фіксується більш низький ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту, вони живуть в середньому на 1,26 року довше, ніж ті, хто рідко вживає чай, розповіла Аслам.

“Є велика кількість видів чаїв, кожен з них має своєрідний потенціал користі”, – розповіли фахівці з Penn Medicine. “Зелений чай багатий флавоноїдами, які допомагають зміцнити здоров’я серця, знижують рівень “поганого” холестерину і зменшують згортання крові”, – додали експерти.

Читайте також:  Названо несподіваний фактор ризику розвитку деменції