Спори про ступінь впливу мобільних телефонів на здоров’я людей не вщухають – і робота шведських дослідників з університету Орберо черговий тому доказ . Фахівці по-новому оцінили можливу шкоду від мобільників : на думку експертів , 10 років користування телефоном подвоюють схильність до раку .
 
Шведські вчені вважають зовсім не дивно те, що інтенсивне використання мобільного телефону може завдати удару по здоров’ю людини. Багато фахівців заявляють , нібито ризику насправді не існує , проте ці заяви шведам здаються дивними. « Є факти , що доводять , що після десяти років щось все ж відбувається » , – заявив керівник дослідження К’єлл Мільд .
 
В ході цієї роботи вченими були проаналізовані дані 11 різних досліджень . На підставі цього моніторингу фахівці встановили : якщо користуватися мобільним телефоном протягом 10 років , то ризик отримання пухлини слухового нерва зростає в два рази . При цьому до виникнення хвороби особливо уразливі діти , так як товщина їх кісткової тканини набагато менше ніж у дорослої людини.
 
Керівник дослідження К’єлл Мільд переконаний : у людей поки ще немає достовірних даних про шкоду , якої завдають телефонами, тому всі досить погано уявляють собі , наскільки це небезпечно.

«Небезпека впливу мобільних телефонів може виявитися набагато серйозніше , ніж це говорять дослідження , так як 10 років – це мінімальний період для розвитку раку» , – резюмує вчений .

Експерт вважає , що для об’єктивності оцінки ступеня впливу радіохвиль на нервову систему людини , необхідно досліджувати людей, що користуються мобільними телефонами протягом тривалого часу. Таких досліджень поки не проводилося. Крім того , у експертів є підстави вважати , що мобільні телефони пов’язані з хворобами Альцгеймера і Паркінсона , і цей зв’язок також не вивчена.

Читайте також:  Названо попереджувальні ознаки діабету першого типу