Вчені з Ліверпульського університету Джона Мура у Великобританії озвучили чотири переваги обіймів і дотиків для здоров’я, що пом’якшують сприйняття стресів і забезпечують стійкість до інфекцій. Рекомендації фахівців поліпшать відносини близьких людей і сприятимуть оздоровленню.

Дослідники заявляють, що ніжні дотики сприяють поліпшенню сну, так як знижується рівень гормону кортизолу. Останній визнають основним регулятором циклу сну і неспання, разом з тим він різко підвищується при стресових ситуаціях.

Дотики на ранніх етапах розвитку дитини викликають у нього підвищення рівня рецепторів окситоцину, крім того, вони знижують концентрацію кортизолу в тих областях головного мозку, які відповідають за найважливіше регулювання сфери емоцій.

Встановлено, що немовлята, оточені турботою, менше реагують на різні стресові ситуації і практично не турбуються.

Обійми також зближують людей, підтримують емоційне і фізичне благополуччя. Погладжування люблячої людини забезпечує користь здоров’ю, так як рівень окситоцину значно зростає, то ж відноситься і до тварин, коли їх гладять.

Разом з тим обійми і дотики забезпечують боротьбу з інфекціями, так як підсилюють імунну відповідь організму. Значний стрес і занепокоєння навпаки, розхитують його системи, полегшуючи проникнення інфекцій.

Джерело: The Conversation