Дослідження показало, що чим більше люди проводять часу в соціальних мережах, тим більше вони борються із власною статурою. При цьому пости від друзів та родичів небезпечніші, ніж від знаменитостей.

Instagram часто критикують за те, що ця соціальна мережа популяризує нереалістичні та недосяжні ідеали тіла, пише dailymail. Досить часто всілякі інфлюєнсери викладають знімки власних тіл, що зазнали комп’ютерної ретуші, про що їх численні фоловери просто не знають.

Але вони починають комплексувати з приводу власних тіл, намагаючись досягти таких самих пропорцій, і впадають у ще більшу депресію через те, що це не виходить. Нове дослідження показує, що наші близькі більше винні у цьому, ніж різного роду знаменитості.

У ході експериментів учасники повідомляли про свій рівень задоволеності зовнішністю щоразу, коли протягом дня читали повідомлення інших людей у ​​соціальних мережах. Встановлено, що пости друзів та родичів у цьому плані виявлялися набагато шкідливішими, ніж той контент, що завантажували інфлюєнсери.

Цілком можливо, що тіло мрії від якоїсь знаменитості сприймається як менш досяжне, тому ми й непокоїмося з цього приводу менше, ніж у тому випадку, коли спостерігаємо ідеальні пропорції своїх друзів чи рідних.

Дослідження проводилося вченими з Університету Англія Раскін разом із австрійськими колегами. Воно вкотре показує, використання соціальних мереж вкрай негативно впливає сприйняття власного тіла людиною, що загрожує всілякими проблемами.